Як відомо, Філіппіни входять у перелік країн із найбільш багатим біорізноманіттям у світі з унікальними прибережними, морськими та острівними біотопами в межах Коралового трикутника1. На жаль, ця держава входить до категорії «гарячих точок» біорізноманіття світу з принаймні 700 видами, які знаходяться під загрозою зникнення. Місцеве унікальне біорізноманіття суттєво піддається загрозам зникнення внаслідок людської діяльності.
З метою обміну досвідом та пошуку шляхів вирішення довкіллєвих проблем, що мають місце не лише на Філіппінах, а й у всьому світі, було проведено Конференцію юристів громадського інтересу з екологічного права у місті Себу (Філіппіни), у якій взяли участь представники ЕПЛ.
Ця конференція зібрала юристів з екологічного права, студентів та захисників довкілля для обговорення стану навколишнього середовища, нових законів і судової практики, пропонованих законопроектів і справ. Було запрошено фахівців для представлення свого досвіду щодо підготовки та ведення судових справ, що стосуються порушення законодавства з питань довкілля. Юристи з різних країн поділилися стратегіями, ініціативами щодо таких судових процесів.
У ході проведення цієї конференції учасники обговорювали такі теми як захист океану, узбережжя та морського середовища, проблеми збереження узбережжя та морського середовища на Мальдівах, здійснення лісового господарства, захист біорізноманіття та охорона дикої природи, практика охорони дикої природи та біорізноманіття в Зімбабве, боротьба з пластиком в Камеруні, функціонування «Зеленого трибуналу»2 в Індії, досвід судового захисту довкілля в Таїланді, виклики в Африці, зміна клімату, шляхи вирішення питань зміни клімату в Індонезії та проблематика захисту захисників довкілля та права на чисте, безпечне довкілля.
Шляхи вирішення довкіллєвих проблем потребують глобальної співпраці, оскільки тільки шляхом об’єднання зусиль і ресурсів всього світового співтовариства ми зможемо досягти сталого розвитку та забезпечити збереження нашої планети для майбутніх поколінь. Окрім того, українським юристам та науковцям важливо бути залученими та розуміти загальносвітові проблеми, тенденції їх вирішення. Це дозволяє краще визначати місце України у вирішенні загальносвітових екологічних викликів та встановлювати шляхи для вирішення проблем, з якими ми стикаємось безпосередньо в Україні, зокрема, зумовлених неспровокованим російським вторгненням. Важливо зазначити, що громадянське суспільство з усього світу солідарне у боротьбі за чисте та безпечне довкілля, сталий і справедливий розвиток.