Відбулася презентація громадського моніторингу виконання рекомендацій Європейської Комісії відповідно до Звіту з розширення – 2023, в галузі довкіллєвих та кліматичних завдань та публічна дискусія на започаткованому цього року діалоговому майданчику при Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Незалежний аналіз прогресу виконання Україною рекомендацій у сфері довкілля та клімату є важливим компонентом забезпечення прозорості, підзвітності та ефективності процесу наближення України до ЄС.
Співпраця з громадськими організаціями є дуже важливою для українських парламентарів, запевнила учасників дискусії пані Юлія Овчинникова, народний депутат України, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, біорізноманіття, природних ландшафтів, об’єктів природно-заповідного фонду та з питань адаптації законодавства України до положень права ЄС Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування.
«Організації громадянського суспільства надають експертну допомогу, допомагають в адвокації євроінтеграційних проєктів та протистоять разом з нами шкідливим ініціативам, – говорить пані Овчинникова, – а також захищають наші спільні інтереси на міжнародному рівні».
Учасники ініціативи «На шляху до ЄС у сфері довкілля: аналіз прогресу України з виконання рекомендацій Звіту Єврокомісії у рамках пакету про розширення», члени Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства представили своє бачення прогресу України в довкіллєвій та кліматичній сфері протягом 2024 року. Багато в чому воно співпадає з оцінкою Єврокомісії, яку нещодавно оприлюднено в Пакеті з розширення 2024.
Реформи в галузі довкілля та клімату – це саме ті реформи, про необхідність яких неодноразово заявляли представники природоохоронних громадських організацій. Зокрема, протягом року представники ОГС неодноразово наполягали на необхідності міжгалузевої інтеграції питань довкілля та клімату в плани відновлення країни, на потребі розробки стратегії зеленого відновлення для ключових секторів.
На жаль, ці питання досі не імплементовані належним чином, що також відмічено Єврокомісією. Певні успіхи за підсумками року (як прийняття багатостраждального закону про промислове забруднення та закону про державну кліматичну політику) поки є поодинокими, а на розгляді Верховної Ради досі залишається низка важливих євроінтеграційних законопроєктів.
Отже, учасники дискусії вважають необхідним продовження діалогу між парламентарями й ОГС щодо гострих проблем екополітики.
Відеозапис дискусії за посиланням.
Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа з понад 150 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП).
Форум громадянського суспільства Східного партнерства – унікальна багаторівнева регіональна платформа громадянського суспільства, спрямована на просування європейської інтеграції, сприяння реформам та демократичним перетворенням у шести країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні. Будучи громадським елементом СхП, ФГС СхП намагається посилити громадянське суспільство у регіоні, підвищити рівень плюралізму у публічному дискурсі та політиці шляхом сприяння демократії участі та фундаментальних свобод. ФГС СхП – це позапартійна доброчесна неурядова організація.