Генеральний Прокурор України Ірина Венедіктова, співробітники Спеціалізованої екологічної прокуратури та представники Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи зустрілися з представниками громадських екологічних організацій ЕПЛ, ГО “Українська природоохоронна група”, ГО “Асоціація підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами”, ГО “Суспільний проект “Еколтава”, ГО “Збережи Дніпро”, ГО “Друге життя”, ГО “Офіс довкілля”.
На зустрічі обговорювалася важливість поєднання кримінального та екологічного права, прав людини та захисту довкілля, розглядалися підходи до цього питання спеціалістів Ради Європи, а також можливість ініціювання громадськістю кримінальних проваджень, залучення громадськості як фахівців та свідків, а також проведення спільних навчань.
Ірина Венедіктова наголосила: «Проблеми екології – один з найбільших викликів для України нарівні з війною та корупцією. Ситуація катастрофічна, ми не маємо на кого перекладати цю відповідальність, необхідно діяти негайно заради майбутнього наших дітей. Саме тому ми створили та розвиваємо Спеціалізовану екологічну прокуратуру, яка в рамках повноважень опікується протидією злочинам проти довкілля. Це перша секторальна зустріч і я маю надію, що ми закладемо вектори та перспективи нашої плідної співпраці з громадськістю».
Співробітники Генерального директорату з прав людини та верховенства права Тігран Карапетян та Карло К’ярмонте в своїх доповідях розповіли про важливість поєднання прав людини та захисту довкілля, забезпечення міжнародних стандартів кримінального екологічного права, а також розробку нової конвенції щодо захисту довкілля за допомогою кримінального права та важливість міжнародної співпраці.
Наталія Кобилаш, старший юрист Європейського суду з прав людини зробила презентацію на тему “Екологічне кримінальне право та права людини”, в якій представила слайди про ефективне кримінальне розслідування, екологічне кримінальне право та жертви, переслідування та покарання.
Представники ЕПЛ наголосили на необхідності вибору декількох стратегічних питань для вирішення протягом року. Такими питаннями можуть стати збереження біорізноманіття, охорона водних об’єктів, незаконні рубки лісу, нічні скиди та викиди підприємств-забруднювачів. Також члени команди ЕПЛ запропонували низку форм та методів ефективної співпраці екологів-науковців, юристів-екологів із представниками міжрайонних природоохоронних прокуратур.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Олена Кравченко, директор ЕПЛ
Катерина Полянська, еколог ЕПЛ
Email: office@epl.org.ua
Тел.: (032) 225 – 76 – 82