У лютому 2015 року екологи та юристи ЕПЛ звернулись до обласних державних адміністрацій та обласних рад по всій Україні з пропозицією проводити попереднє обстеження ділянок щодо визначення їхньої природної цінності та перспективності створення об’єктів природно-заповідного фонду перед наданням їх у користування в якості мисливських угідь.
«Приємно бачити, що всі області відреагували позитивно на наші пропозиції, пообіцявши враховувати їх в своїй роботі. Сподіваємось, що це допоможе областям збільшити загальну площу об’єктів природно-заповідного фонду, як це передбачено у «Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року». Але ми просимо активістів заповідної справи в регіонах, по можливості, контролювати процес надання в користування мисливських угідь, аби влада не забула про свої обіцянки», – розповідає заступник голови НЕЦУ, еколог ЕПЛ Олексій Василюк.
«Раніше процес надання в користування мисливських угідь був закритий від громадськості, що призводило до виникнення проблем при створенні нових об’єктів та функціонуванні існуючих установ ПЗФ. Зокрема, елітні мисливські господарства блокували створення НПП «Нижньодніпровський». У Харківській області досі триває конфлікт між мисливцями з ДП «Бірюк» та керівництвом НПП «Дворічанський». А згідно листа, направленого Інститутом екології Карпат на адресу Львівської обласної ради, надання в користування мисливських угідь без попередніх консультацій з громадськістю та науковцями «певним негативним чином позначилось на плануванні структури регіональної екомережи Львівщини та процесі реалізації «Програми розвитку заповідної справи у Львівській області на період 2009-2020 рік», – коментує еколог ЕПЛ Петро Тєстов.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Петро Тєстов, еколог ЕПЛ
Email: petro.testov@gmail.com
Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74
Олексій Василюк, еколог ЕПЛ
Email: vasyliuk@gmail.com
Тел.: (032) 225 – 76 -82; 097-000-473
Довідка :
Згідно «Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», затвердженою Постановою Кабміну (6 серпня 2014 р., № 385), площа територій об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) повинна скласти до 2017 р. 11 %, а до 2021 р. – 15 % від загальної площі України.
Згідно Закону України «Про природно-заповідний фонд», мисливство заборонене у заповідних урочищах, національних та регіональних ландшафтних парках, природних та біосферних заповідниках. А на території заказників «обмежується або забороняється мисливство та діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник».