17 лютого 2021 року Кабінет Міністрів України постановою затвердив положення нового Міністерства агропромислового комплексу. Аналіз положення свідчить, що Державодагенство та Держлісагенство будуть збережені під Міндовкілля.
А це означає, що:
1. Ліс не перетвориться в агроплантації
Адже ліс – це в першу чергу екосистеми, національне багатство, що виконує переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах.
2. Води вистачить усім
Адже водні ресурси забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу, і є обмеженими та уразливими природними об’єктами.
3. Земля і риба – зберегли подвійне підпорядкування.
Адже, збережеться підхід щодо охорони сільськогосподарських земель та охорони ґрунтів від виснаження як цінного ресурсу для економіки держави. А дотримання природоохоронного законодавства під час використання земель зберігається у профільних ЦОВВ.
Щодо рибних ресурсів, то відбудеться чітке врегулювання відносин стосовно аквакультури та природних рибних біоресурссів. За перших відповідатиме МінАПК за других – Міндовкілля.
ЕПЛ дякує усім, хто доєднався до майже тримісячного протистояння та пошуку аргументів за збереження підпорядкування природоохоронних ЦОВВів під Міндовкілля як цього вимагає п. Ї ч. 2 ст. 20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».
Положення про МінАПК за посиланням https://www.kmu.gov.ua/storage/app/uploads/public/603/015/10c/60301510c1283549605195.doc
З історією про важливість реформ у лісовій та водній сфері можна ознайомитися тут:
ДВОЄ ПРОТИ ОДНОГО – ГРОМАДСЬКІСТЬ ПРОТИ ПЕРЕПІДПОРЯДКУВАННЯ МІНАПК ПРИРОДОРЕСУРСНИХ ЦОВВ ТА СТВОРЕННЯ ДВОХ ЦОВВ У СФЕРІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
У СТОЛИЦІ ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ ПРОТИ ПЕРЕДАЧІ ЛІСІВ ТА ВОДОЙМ В УПРАВЛІННЯ МІНАГРОПОЛІТИКИ!
АРГУМЕНТИ ЮРИСТА, ЧОМУ ДЕРЖВОДАГЕНСТВО ПОВИННО БУТИ ПІД МІНДОВКІЛЛЯ
http://epl.org.ua/announces/argumenty-yurysta-chomu-derzhvodagenstvo-povynno-buty-pid-mindovkillya/