Міжнародний союз охорони природи завершив Регіональний форум заповідної справи для країн Європи, Північної та Центральної Азії у м. Гельсінкі, Фінляндія.
Протягом другого дня регіонального форуму був обговорений регіональний робочий план IUCN для країн Східної Європи та Центральної Азії на 2017-2020 рік. Обговорення були поділені на секції: заповідання природи, ефективне управління користування природою, розробка рішень стосовно глобальних змін клімату, харчування та розвитку. Особливий наголос було зроблено на досягненні цілей сталого розвитку, які стосуються екосистем, біорізноманіття та заповідної справи.
У кінці форуму було підготовано «Гельсінське послання». Це звернення від IUCNяк найстарішої та найбільшої світової екологічної організації до міжнародної спільноти, до урядів та організацій-членів IUCN. У посланні піднімалися питання важливості досягнення екологічної стабільності, відновлення деградованих екосистем як одного із факторів зменшення викидів парникових газів. Звернення закликало забезпечити надходження наукової інформації та рекомендацій до тих, хто приймає рішення, що дасть змогу віднайти засновані на природних цінностях рішення для проблем морських, лісових, гірських, тропічних, болотних, полярних та урбанізованих екосистем. Окремим питанням ставилося досягнення цілей Айті зі збереження біорізноманіття, ухвалених на конференції у Нагої. Гельсінське послання також спонукало запровадити реформи, націлені на викорінення субсидій діяльностей, що шкодять біорізноманіттю, особливо у сфері сільського та рибного господарства, а також енергетики. IUCNтакож усвідомлює важливість розрахунку природного капіталу для біорізноманіття та екосистемних послуг, впровадження кращих практик управління природно-заповідним фондом, мережею Натура 2000 та смарагдовою мережею.
Нагадаємо, 14 грудня 2015 року було розпочато регіональний форум заповідної справи IUCN для країн Східної Європи та Центральної Азії, метою якого було обговорення на робочого плану та 2017-2020 роки та підготовка до світового конгресу заповідної справи IUCN, що проходить кожні 4 роки та наступного разу відбудеться у квітні 2016 року на Гавайських островах.
За додатковою інформацією звертайтеся до:
Катерина Норенко, еколог ЕПЛ
+380 3222 57682,office@epl.org.ua, kateryna.norenko@gmail.com