З листа Рахівської міської незалежної спілки соціального захисту і соціального розвитку гуцулів: «Основна область під розташування лижних трас та підвісних пасажирських канатних доріг охоплює південні, південно-західні та східні схили гір Гропа (1759 м), Дурня (1750), Братківська (1788 м), Чорна Клева (1725 м), Великий Менчул, Котел (1771 м), полонини Братківська, Левковець, Довга, Татул, Менчіл, Ворожеска, Герешаска, Крачунєска, хребет Апшинець.
Саме на згаданій області розташування лижних трас та підйомників, зараз розташовані високогірні пасовища, полонини, де місцеве населення має змогу випасати власне поголів’я худоби для ведення особистого селянського господарства.
Залучення цих територій під потреби курорту, зробить неможливим у подальшому у повній мірі використання даних пасовищ. Що у свою чергу обов’язково потягне за собою різке зниження кількості свійських тварин у господарствах, що є основою місцевого господарства, багатовікової традиційної культури та промисловості даного унікального краю.
В Конституції України закріплено, що національні багатства є власністю українського народу, а тому передача у власність у таких масштабах унікальних земель і природних надбань, та зміна їх природного стану, вважаємо, є неприпустимим».