Міністерство аграрної політики та продовольства України відповіло на запит щодо інвестиційних проекті КНР на території України та повідомило таке.
ПАТ «Державна продовольча-зернова корпорація України» на виконання міжурядових домовленостей та рішень на найвищому державну рівні, наприкінці 2012 року уклало кредитні угоди з Експортно-імпортним банком Китаю на суму 3 млрд. доларів США.
З метою залучення кредитного фінансування у спільні сільськогосподарські та торговельні проекти ПАТ «ДПЗКУ» уклало Генеральний договір про співпрацю у сфері сільського господарства з Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних (ССЕС).
31 травня 2014 року підписано протокол про наміри, рамковий документ, в якому передбачається майбутня співпраця лише в галузі виробництва продуктів харчування, почати яку заплановано з установки систем краплинного зрошування на орендованих землях KSG Agro площею до 3 тис. га.
Основні аргументи, які об’єктивно спростовують саму можливість продажу іноземцям орних земель в Україні, на думку Мінагрополітики, є:
1. В Україні до 2016 року діє мораторій на продажі землі сільськогосподарського призначення.
2. Українське законодавство прямо забороняє продаж земель іноземним громадянам та суб’єктам господарювання.
3. Вільних консолідованих земельних ділянок в Україні на сьогодні не має.
За повідомленням Державної іпотечної установи 5 грудня 2013 року між ДІУ та китайською державною компанією СІТІС Construction CO, LTD був підписаний меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у сфері іпотечного ринку та проекту розвитку будівництва доступного житла. ДІУ має розробити бізнес-план (техніко-економічне обґрунтування) реалізації цього Проекту, яке має бути затвердження КМУ.
За повідомленням Мінекономрозвитку, на його розгляд надходили інвестиційні проекти, які будуть реалізовуватись у 2014 році:
– Організація залізничного пасажирського сполучення м. Київ- міжнародний аеропорт «Бориспіль» (складова Національного проекту «Повітряний експрес»).
– Залучення Публічним акціонерним товариством «Державна продовольча зернова корпорація України» від Експортно-імпортного банку Китаю кредиту під гарантію Уряду України для поставок сільськогосподарської продукції до КНР та інших країн.
– Залучення Публічним акціонерним товариством «Державна продовольчо-зернова корпорація України» від Експротно-імпортного банку Китаю кредиту під гарантію Уряду України для фінансування проектів з придбання обладнання виробництва КНР та виконання робіт розбудови національної мережі державних зернових складів (елеваторів).
– Заміщення споживання природного газу вітчизняним вугіллям (інвестиційна пропозиція, якою передбачено реалізацію чотирьох інвестиційних проектів: модернізація Сєверодонецької ТЕЦ; будівництво заводу з виробництва синтетичного газу (SG) з кам’яного вугілля в м. Сєверодонецьк; будівництво заводу з виробництва синтетичного газі (SG) з кам’яного вугілля в м. Південне; будівництво заводу з виробництва синтетичного газу в м. Горлівка.
З відповіддю Мінекономрозвитку України можна ознайомитися тут.
З відповіддю Державної іпотечної установи України можна ознайомитися тут.
З відповіддю Міністерство аграрної політики та продовольства України можна ознайомитися тут.