Канадці створили розумні сміттєві баки Oscar. Вони оснащені технологією розпізнавання сміття. Якщо людина кидає неправильно відсортоване сміття, контейнери буквально сваряться. Вони вміють визначати, що тримають у руках у ті, хто до них підходить. Якщо все виконати правильно, то контейнер скаже: “Молодець!” Наразі такі розумні контейнери вже є у деяких аеропортах і торгових центрах у Канаді та США. Цікаво, що кількість людей, які з підказкою кидають сміття в правильне відділення, зросла на 300%, інформує 24 канал.
Як власник кав’ярні додумався робити окуляри з кави?
Впродовж наступних шести місяців він планує заробити 100 млн доларів, щоб вкласти їх у свій бізнес, початий з нуля. “Був момент, коли я пресував вже пів року, і подумав: що я взагалі роблю? Я вже пів року пресую каву, я не заробляю грошей, вкладаю все, що у мене є, роблячи казна-що, і, може, це взагалі нікому не потрібно?” – каже герой сюжету ВВС-Україна.
Львів’яни сортують дедалі більше сміття. Що буде завтра?
Засновник компанії “ГрінЕра Україна”, яка серед інших займається збором, забезпеченням сортування та вивезенням побутових відходів у Львові, згадує часи, коли з’явилися перші сортувальні баки на вулицях міста, аналізує перспективи подальшого розвитку “сортувальної справи” й розповідає про проблеми на віртуальних шпальтах Zaxid.net.
А компост?
Наприкінці січня у Львові відкрили пункт для прийому харчових та садових відходів, інформує Твоємісто.tv. Відсортовані відходи мешканці можуть здавати у пункті прийому на вулиці Пластовій, 13. Цей тип відходів компостуватиметься й у підсумку підживлюватиме зелені насадження у місті.
Відходи та якість життя у Львові
Інститут міста презентував дослідження “Якість життя у Львові. Соціальний моніторинг 2019“. 71% мешканців міста заявили, що сортують відходи! Щоправда 32% це робить “час від часу”, 31% – завжди, 24% – часто, а 13% – зрідка. Категорії відходів, які сортуються: пластик – 93%, скло – 72%, папір макулатура – 52%, батарейки, акумулятори – 48%, органічні відходи – 44%, вироби з текстилю – 20%, метал – 19%… Загалом, як відзначають організатори дослідження, було опитано 1 200 мешканців, методом анкетного опутування.
Куди потрапляють львівські ртутовмісні лампи, термометри і відпрацьовані батарейки?
11 лютого ДП “Бондарівка” оголосили про відправку першої партії відпрацьованих батарейок на утилізацію до Польщі. Для безпечного транспортування закупили спеціальні діжки-контейнери, які необхідні для безпечного транспортування і відповідають європейським вимогам. Збирали відходи на території Львова, Рудного, Брюховичів та Винників. Також відпрацьовані батарейки передавали поштовими відправленнями юридичні особи з інших міст. Деталі у публікації Дивись.інфо.
Зміни в графіку роботи сортування відходів #SilpoRecycling
На початку лютого станція сортування відходів #SilpoRecycling, що працює на вулиці Наукова, 35-А, в ТЦ “ВАМ” оголосила про зміни в графіку роботи в будні дні у Львові. Тепер це: 15.00-20.00 пн-пт, 8.30-20.00 сб-нд. Правила прийому й категорії відходів – тут.
Сумна новина для традиційних поліетиленових пакетів
Одне з дніпровських підприємств освоїло виробництво пакетів, що розкладаються за 90 днів. “Ми можемо з упевненістю заявити, що наші пакети на 100% біорозкладні й компостуються в домашніх умовах. Вони розпадаються на біологічні речовини і в подальшому можуть використовуватися як добрива. За цим стандартом наше підприємство – перше в Україні, яке почало виробляти подібний продукт, і це важливий крок до екологічної усвідомленості”, – відзначає керівник підприємства, якого цитує “Укрінформ”.
АНОНС. Вебінар “Нуль відходів у громадах: ОСББ, ОТГ та бізнесі”
11 березня за участі представниць Zero Waste Lviv відбудеться вебінар “Нуль відходів у громадах: ОСББ, ОТГ та бізнесі”. Що таке підхід “нуль відходів” і чому він зараз такий популярний в Україні та світі загалом? Для чого запроваджувати підхід “нуль відходів” в українських громадах, закладах, компаніях та офісах? Які переваги і передумови для цього? Роль громадських організацій та влади у цьому процесі? Яскраві та ефективні українські приклади запровадження підходу “Нуль відходів” в Україні… Про це та інше розповідатиметься під час вебінару. Фейсбук-сторінка заходу
Ініціатива підтримується в рамках спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.