Наша організація була заснована 24 березня 1994-го року як Благодійний фонд “Екоправо – Львів”. Згодом ми трансформувалися в Міжнародну благодійну організацію “Екологія – Право – Людина” і стали ЕПЛ.
Наша головна мета: правовими методами захищати довкілля та права громадян на безпечне навколишнє середовище в Україні.
На початку діяльності нас було троє юристів, яких очолювала Світлана Кравченко. Сьогодні ЕПЛ – це команда юристів та екологів, однодумців з інших партнерських організацій.
За 30 років своєї роботи ми надали тисячі консультацій правового характеру, працювали над великою кількістю справ.
На жаль, реальність така, що верховенство права в Україні утверджуються дуже повільно…
Але ми не зневірюємося! Навпаки, труднощі нас тільки загартовують! І ми пишаємося, що за окремими напрямками досягаємо успіхів.
За стратегічну справу «Дунай – Чорне море» ми здобули найпрестижнішу світову екологічну премію Голдмана. Зараз з нами співпрацюють найбільші світові організації: ООН, МСОП, ELAW, ЄЕБ…
Серед наших здобутків: виграш першої екологічної судової справи в Європейському суді з прав людини, старт застосування в Україні Оргуської конвенції…
10 років тому ми розпочали роботу як один з перших аналітичних центрів у сфері екологічної політики і підготували понад близько 200 аналітичних документів з формування сучасної європейської екологічної політики.
Ці напрацьовані рішення лягли в основу десятків державних документів. ЕПЛ входила до групи розробників законів про оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку, про управління відходами та деяких інших.
Загалом за 30 років роботи ЕПЛ брала участь у 717 судових справах. Ми надали 7852 консультації, прокоментували 243 законопроєкти. ЕПЛ організувала 178 заходів. На нашому рахунку 91 публікація…
ЕПЛ отримала звання “Центр правової досконалості” від Міжнародного союзу охорони природи, постійно долучається до міжнародних природоохоронних ініціатив…
Сьогодні докладаємо усіх можливих зусиль для ухвалення законів про державний екоконтроль, про Смарагдову мережу, про посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства і нанесення шкоди довкіллю…
Також зусилля організації зосереджені на приверненні уваги до російських злочинів проти українського довкілля. Віримо, що держава-агресор буде покарана й відшкодує заподіяні збитки!
Інший напрямком діяльності сьогодні є боротьба за збереження перлин українських Карпат – Свидовця та Боржави… Роботи справді багато!