23 квітня представники МБО “Екологія-Право-Людина” провели оглядовий урок для учнів 5-6 класів Львівської середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 7 Львівської міської ради на тему: «Сортування відходів, ефективне управління органічними відходами та компостування».
Ми розпочали із того, що усі знають, як приємно жити в оселі, де підтримується чистота й порядок. Тому ми кожного дня намагаємось прибрати, розставити речі по своїх місцях, а також викинути сміття, якого зазвичай збирається велика кількість. Та викидаючи відходи, ніхто не замислюється, що стається з ними далі.
Оскільки, кожен українець щороку створює близько 330 кг сміття. І щороку на звалища потрапляє 11 млн тон відходів. Вказали, що найперше потрібно зробити або зменшити цю кількість – варто починати їх сортувати. Та в Україні дуже маленький відсоток людей, які дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття. Тож, учням розповіли переваги роздільного сортування про пластикові відходи, а це пакети, пляшки, упаковки від йогуртів; папір – газети, зошити, картон; скло – пляшки, баночки від ліків; метал; небезпечні відходи, а також органічні відходи.
Вказали, що за статистикою, кожна середня сім’я викидає 300–500 кг органічних відходів (залишки їжі, фруктів, овочів, опале листя, квіти, гілки дерев, cкошена трава) за рік. Щоб вони не створювали зайвих проблем на сміттєзвалищі для довкілля, а поверталися добривом в природу, важливо ці відходи компостувати.
Пояснили, що таке компостування, що це — спосіб перетворення органічних відходів під дією мікроорганізмів (бактерій, хробаків), у компост. Це органічне добриво, яке є необхідним помічником для отримання гарного врожаю.
Отриманим добривом можна підживити дерева та інші рослини, що ростуть на наших вулицях, шкільному майданчику. Підживлені таким чином дерева, зможуть поглинути більше шкідливих речовин, що знаходяться в повітрі. Зауважили, що належне компостування допоможе природі повернути надзвичайно цінний органічний матеріал та не дасть потрапити на звалище відходам і забруднити довкілля. Описали, які відходи переробляються у компостері і що таке компостер, де і як розмістити його.