Протягом третього дня проведення “Екохакатону” продовжуються активні кроки у напрямку створення чіткого бачення стійкого та екологічно чистого майбутнього. Захід, який зібрав представників територіальних громад, продовжує набирати обертів, акцентуючи увагу на важливій темі відновлення громад з особливим підкресленням ролі довкілля.
Один із ключових елементів програми цього дня полягає у рекомендаціях щодо включення довкілля до програм комплексного відновлення територіальних громад. Фахівці відзначають, що досягнення сталого розвитку та екологічної рівноваги є невід’ємною складовою успішного відновлення громад. Ініціативи, спрямовані на збереження природних ресурсів, зменшення викидів шкідливих речовин та створення екологічно орієнтованих інфраструктурних рішень, вважаються стратегічними кроками у досягненні цілей сталого розвитку.
У ході заходу також було представлено кілька проєктів, що стосуються довкілля, у рамках планів відновлення громад, таких як Зноб-Новгородської, Новгород-Сіверської та Новобасанської. Ці проєкти передбачають комплексний підхід до відновлення, зокрема, розвиток відновлюваних джерел енергії, створення зелених зон та підтримку екологічних ініціатив громадянського суспільства. Представники громад активно обговорювали ці проєкти, висловлюючи свої погляди та пропонуючи ідеї для їх поліпшення та доповнення.
«Екохакатон» обʼєднав представників Херсонської, Вільнянської (Запорізька обл.), Васильківської (Київська обл.), Чорнобаївської (Херсонська обл.), Коростишівської (Житомирська обл.), Березанської (Київська обл.), Чернігівської, Іванківської (Київська обл.), Конотопської (Сумська обл.), Диканської (Полтавська обл.), Глухівської (Сумська обл.), Миколаївської, Одеської, Бородянської (Київська обл.), Новогуйванської (Житомирська обл.), Новгород-Сіверської (Чернігівська обл.), Великодобронської (Закарпатська обл.), Мелітопольської (Запорізька обл.), Залозецької (Тернопільська обл.), Білопільської (Сумська обл.), Сокільницької (Львівська обл.), Тернопільської, Макарівської (Київська обл.) та Кременецької (Тернопільська обл.) територіальних громад. Участь представників органів місцевого самоврядування з усіх куточків України дозволила врахувати різні впливи війни та форми шкоди, що завдається довкіллю України, виокремити особливості проблемних аспектів діяльності в різних областях та знайти спільні шляхи до їх вирішення.
Відновлення територіальних громад є складним та багатогранним процесом, а “Екохакатон” надає унікальну можливість об’єднати енергію та ідеї представників громад для досягнення спільних цілей у сфері екологічного відновлення. Завершення третього дня “Екохакатону” залишає відчуття натхнення та певності в тому, що територіальні громади активно впроваджують довкіллєві аспекти у свої плани відновлення, забезпечуючи стійкість і добробут для своїх громадян.
Новина підготовлена МБО “Екологія-Право-Людина” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.