Перший день Міжнародної конференції з питань реформ України (Ukraine Reform Conference) був присвячений зустрічам міністерського рівня, протягом яких офіційні представники близько тридцяти різних країн висловлювали свої позиції та сподівання щодо впровадження реформ в Україні.
Так міністри закордонних справ та інші представники Франції, Німеччини, Мальти, Румунії, Фінляндії, Польщі, Люксембургу, Словаччини, Норвегії, Данії, Хорватії, Словенії, Угорщини, Естонії, Бельгії, Італії та інших країн представили свої заяви, більшість яких стосувалися підтримки України у збереженні суверенності, цілісності території, непорушності кордонів, подоланні корупції, забезпеченні верховенства права та впровадженні судової реформи. Цікаво, що не єдиним, хто під час виступів згадав про важливість забезпечення сталого розвитку та охорони довкілля, був представник Фінляндії.
Крім того, країни висловлювали свої підтримку у захисті України від збройної агресії Росії. Під час виступів іноземних міністрів представники громадянського суспільства тримали надписи #saveolegsentsov, що нагадало іноземним представникам про важливість звільнення усіх полонених та незаконно ув’язнених українців.
Окремі країни наголошували також на важливості захисту громадських активістів. Цю заяву підтримала також в.о. міністра охорони здоров’я України, Уляна Супрун, яка відзначила надзвичайну мужність громадянського суспільства, яке здійснює свою діяльність незважаючи на ті ризики для їхнього життя і здоров’я, які їм загрожують саме через здійснення такої діяльності.
На завершення першого дня, конференцію відвідали Прем’єр-міністр Канади, Джастін Трюдо, та Президент України, Володимир Зеленський. Так, Трюдо висловив надію, що новий український уряд перетворить сподівання українців на реальність, та заявив, що Канада завжди буде захищати суверенітет України від агресії Росії. Президент України, окрім іншого, нагадав також про важливість боротьби з глобальними проблемами зміни клімату, забруднення океанів, над вирішеннями яких Україна готова співпрацювати з країнами світу.
Наші контакти:
Наталія Куць, юрисконсульт ЕПЛ, natalia.kuts1@gmail.com
+380 32 225 76 82, office@epl.org.ua