Експерти UNEA та світового банку підрахували, що 2 роки негайних робіт з відновлення екологічної ситуації на Донбасі буде коштувати 30 мільйонів доларів. Оскільки експерти зараз не мають доступу до всього регіону для повномасштабного дослідження, очікується, що ця сума буде ще зростати.
Окрім наслідків, які було досліджено ЕПЛ, стало відомо, що зараз вже близько 10-20 шахт затоплюються, що потенційно може спричинити масштабне забруднення довкілля. Також наголошували на вже відомих негативних впливах: пожежах, пошкодженнях об’єктів природно-заповідного фонду, руйнуваннях промислових підприємств, наслідках розривів снарядів.
Дослідження показало, що план відновлення території повинен координуватися на трьох рівнях: Міністерством екології та природних ресурсів, місцевою владою на сході, а також громадськими організаціями. У той час як технічних можливостей більше на державному рівні, звіт продемонстрував важливу роль екологічних організацій, які вже зробили критичний внесок у процес моніторингу та інформування про шкоду довкіллю.
Контакти
Катерина Норенко, еколог ЕПЛ
office@epl.org.ua, kateryna.norenko@gmail.com
(032) 225 76 82