Про це заявив на спеціальному брифінгу Роман Кишкань, голова комітету природних ресурсів самопроголошеної Донецької народної республіки. У своєму виступі він наголосив на тому що на базі заповідника «Хомутовський степ» буде створено центр реінтродукції рідкісних видів рослин та тварин.
https://www.youtube.com/watch?v=pD2Cyeb0L9U
Тут варто наголосити, що будь-які заходи з реінтродукції суворо обмежувались в заповіднику з 1926 року, коли він вперше отримав охоронний статус. З того часу і до початку окупації частини території Донецької області в заповіднику велись довгострокові моніторингові дослідження, завдяки яким науковці можуть робити висновки про процеси трансформації природних екосистем під впливом глобальних змін клімату і інших факторів. Саме на території «Хомутовського степу» такі дослідження велись майже 90 років – найдовше з усіх природоохоронних територій Європи. Крім того, ізольованість заповідника від інших територій забезпечує генетичну ідентичність багатьох видів рідкісних рослин. «Хомутовський степ» – абсолютний лідер серед природоохоронних територій всієї степової зони Євразії за кількістю наукових публікацій присвячених природі степів і донедавна був однією з найвпливовіших наукових установ в країні.
Проте окупація території Новоазовського району призвела до захоплення території заповідника, евакуації більшості його працівників на підконтрольну територію та безповоротну втрату більшості наукових надбань. У 2017 році частина заповідника згоріла. Дослідження ЕПЛ, опубліковані в останні роки неодноразово вказували на те, що практично всі заповідні території в межах самопроголошеної ресупліки пошкоджені або повністю знищені під час бойових дій.
Як стало відомо з виступу голови «комітету», на території заповідника планують висаджувати рослини з інших місць та випускати тварин, що назавжди порушить режим, який підтримувався тут майже століття. Втручання в природні процеси на території заповідного степу може призвести до негативних наслідків.