Незважаючи на формальну заборону весняного полювання на перелітних птахів, де-факто воно досі масово ведеться в Україні.
В цьому ЕПЛ пересвідчилось, взявши участь в антибраконьєрському рейді служби державної охорони національного природного парку «Деснянсько-Старогутський».
Масовий проліт птахів, НПП «Деснянсько-Старогутський»
Зокрема, протягом дня нами неодноразово були чутні постріли як і на полях, так і в заплаві Десни. А ввечері рейдовою групою був виявлений моторний човен, на якому перебували четверо браконьєрів з рушницями. Вони сховались за кущами і планували полювати на гусей в заборонений для цього період.
Браконьєри виявились членами Новгород-Сіверського відділення Українського товариства мисливців та рибалок. Під час спілкування ними були висловлені тези, які свідчать про їх низьку природоохоронну свідомість. Зокрема вони не розуміли, що вчиняють злочин і що птахів треба оберігати, незважаючи на те що в інших країнах на них полюють.
На жаль, зважаючи на чисельну перевагу озброєних браконьєрів, зняти відео та записати повну аудіоверсію розмови не вдалось. Тому пропонуємо вам прослухати її фрагмент https://soundcloud.com/xspn5jm55p7z/huntingukrainedesna
Варто зауважити, що це не поодинокий випадок. За інформацією служби охорони національного парку , незаконне полювання відбувається протягом всього сезону міграції.
І на жаль, територія за межами національного природного парку де-факто ніким не охороняється. Бо користувачі мисливських угідь, як і у наведеному вище випадку, часто самі стають часто браконьєрами.
Сприяє браконьєрству і низька ефективність роботи правоохоронної системи. Наприклад, досі в поліції «триває слідство» по факту минулорічного затримання службою охорони НПП браконьєрів з вбитими гусями.
Вилучені в 2017 році у браконьєрів вбиті гусі
ЕПЛ закликає природоохоронні та правоохоронні органи терміново посилити контроль на шляхах міграції перелітних птахів і здійснити дієві заходи по їх охороні.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Петро Тєстов, аналітик ЕПЛ
Email: petro.testov@gmail.com
Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74