Українські правозахисники продовжують свою роботу у Південній Америці, спрямовану на обмін досвідом, вивчення контексту латиноамериканського регіону та донесення ситуації в Україні до представників громадянського суспільства та органів влади на цьому континенті.
Так, 22 серпня відбулась зустріч у Офісі державного захисника в Ріо-де-Жанейро. Офіс громадського захисника штату Ріо-де-Жанейро надає повну та безкоштовну юридичну допомогу та консультації вразливим особам, таким як діти, люди похилого віку, інваліди, біженці, боржники, жінки, які стали жертвами гендерного насильства, жертви расових чи сексуальних упереджень, а також ті, хто не мають фінансових можливостей оплатити вартість юридичних послуг. Крім того, Офіс здійснюється адвокацією прав людини, особистих та колективних прав, як це передбачено Конституцією Бразилії.
Громадські захисники, що представляють Офіс, є експертами в галузі права і можуть приєднатися повноцінного до роботи Офісу громадського захисника після двох років юридичної практики, складання набору тестів і іспитів на звання «громадського захисника». Очолює інституцію Генеральний захисник, посада, яку зараз обіймає Андре Луїс Мачадо де Кастро, з яким нам пощастило зустрітися.
В даний час установа покладається на 800 громадських захисників і близько 1500 державних співробітників, розподілених у 92 округах Ріо-де-Жанейро, обслуговуючи, таким чином, кожен муніципалітет штату.
Разом із Андре Луїсом Мачадо де Кастро учасники візиту обговорили проблеми надання безкоштовної правової допомоги в Бразилії та Україні, специфіку роботи юристів із особливо вразливими групами населення, питання захисту бразильських цивільних від зловживань владою з боку поліцейських, перспективи розвитку громадського сектору в Україні та Бразилії.
Окремою темою для дискусії виступили питання доступу до правосуддя у справах, що стосуються захисту довкілля та прав людини на життя у безпечному для життя та здоровʼя довкіллі. Учасники наголосили на необхідності створення впровадження ефективних механізмів правового захисту для осіб, які потерпають від різного роду екологічних порушень, забезпеченні якісної правової допомоги у цій категорії справ. Вони також розглянули можливість обміну досвідом між Бразилією та Україною в цій сфері, зокрема щодо адвокації екологічних прав та підвищення обізнаності громадськості щодо правових шляхів захисту довкілля.