Чисте довкілля є запорукою здоров’я населення, важливою умовою для забезпечення сталого розвитку і євроінтеграції нашої держави. Охорона довкілля є ключовим пріоритетом розвитку Європейських країн, Україною обрано проєвропейський напрям, тому без реформ у даній галузі шлях до Європи закритий.
Охорона довкілля є для нас також і цивілізаційним викликом. Без чистої води, чистого повітря наше життя неможливе, а тому і реформи у сфері охорони довкілля є пріоритетними та обов’язковими.
Правниками та екологами ЕПЛ у березні поточного року опрацьовано проект Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні, зроблено його детальний аналіз у відповідності до Коаліційної угоди і Реформ системи охорони довкілля, запропоновано зміни та доповнення до проекту Плану, які скеровано в Мінприроди України, з якими можна ознайомитися тут.
У відповідь на пропозиції ЕПЛ Мінприроди України відбулося лише відпискою та повідомило, що Міністерство розглянуло зміни та доповнення до проекту Плану, використало їх для підготовки пропозицій, детальніше можна ознайомитися тут. Однак, у відповіді не зазначено, які саме зміни та доповнення включено до проекту розділу IV«Охорона довкілля та природокористування» Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні, які не включено та чому саме.
У відповідь на багатоденну роботу ЕПЛ Мінприроди не спромоглося повідомити, чи всі важливі і необхідні пропозиції було використано для проекту Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні. З таким інертним підходом центрального органу виконавчої влади у сфері охорони довкілля сталий розвиток нашої держави, зокрема в природоохоронній сфері, є не надто оптимістичним. Чи це нове обличчя міністерства? Чи не пізнаємо ми старі методи роботи в цілому та з громадськістю зокрема?
ЕПЛ повторно звернулося в Мінприроди та сподівається отримати конкректну відповідь, а не відписки.