МБО «Екологія-Право-Людина» продовжує співпрацю з Європейською Комісією щодо питань інституційної спроможності органів влади у сфері збереження довкілля та виконання Україною своїх зобов’язань у межах процесу вступу до Європейського Союзу.
У відповідь на звернення ЕПЛ щодо інституційної спроможності у довкіллєвій сфері Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України Європейська Комісія висловила занепокоєння тенденціями, пов’язаними зі скороченням кадрового потенціалу природоохоронного напряму державного управління.
У листі керівника підрозділу Генерального директорату з питань довкілля Європейської Комісії Давора Перцана зазначено, що зменшення чисельності працівників екологічного блоку такого міністерства є тривожним фактором, особливо з огляду на необхідність не лише забезпечення наближення українського законодавства до права ЄС, а й підтримання належного функціонування адміністративних процесів та реалізації державної політики у сфері охорони довкілля.
Європейська Комісія наголосила, що одним із ключових елементів успішного завершення переговорного процесу за Розділом 27 «Довкілля та зміна клімату» є наявність достатньої інституційної спроможності. Йдеться про забезпечення органів влади кваліфікованими фахівцями, здатними ефективно реалізовувати екологічну політику як на національному, так і на обласному рівнях.
У своєму листі Європейська Комісія також підтвердила намір і надалі здійснювати моніторинг ситуації, підтримувати заходи з посилення інституційної спроможності органів влади України у довкіллєвій сфері та зберігати тісну співпрацю з представниками громадянського суспільства.
Для ЕПЛ питання належного кадрового та інституційного забезпечення органів, відповідальних за формування та реалізацію державної екологічної політики, є одним із пріоритетних. В умовах повномасштабної війни, масштабних екологічних наслідків збройної агресії та одночасної підготовки до членства в ЄС Україна потребує не послаблення, а посилення інституційної спроможності природоохоронної сфери.
ЕПЛ продовжуватиме взаємодію з європейськими інституціями, органами державної влади та громадськістю з метою забезпечення належного функціонування системи збереження довкілля та виконання Україною євроінтеграційних зобов’язань у довкіллєвій сфері.

