Увага! На вершинах та схилах гір Братківська 1788 м та Гропа 1757 м хочуть змінити цільове призначення земель.
Триває громадське обговорення впливу на довкілля нового гірськолижного комплексу в Карпатах. Цього разу поблизу с. Брустури Усть-Чорнянської селищної ради, Тячівського району Закарпатської області.
Відповідне повідомлення про плановану діяльність було опубліковано в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля 21 лютого 2024 року під назвою «Зміна цільового призначення земель сільськогосподарського призначення, орієнтовною площею 15 га, які розташовані за межами с. Брустури Усть-Чорнянської селищної ради, Тячівського району Закарпатської області». Реєстраційний номер справи в Реєстрі ОВД – 5590.
Планованою діяльністю передбачено створення нової рекреаційно-туристичної локації для зимового та літнього відпочинку на землях сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населеного пункту с. Брустури Усть-Чорнянської територіальної громади Закарпатської області. Загальна орієнтовна площа земельних ділянок становить 15,00 га. Ділянки вільні від забудови, з південного-сходу межують з Ясінянською селищною радою Рахівського району, на півночі з Поляницькою сільською радою за межами с. Бистриця (Надвірнянський район, Івано-Франківська область), та розташовані на висотах вище 1700 м над рівнем моря (на вершинах та схилах північної, північно-західної, північно-східної експозиції гір Братківська 1788 м та Гропа 1757 м). Означені ділянки визначаються зоною майбутніх містобудівних потреб.
Планованою діяльністю на цих землях передбачено в майбутньому спорудження нової туристичної локації, яка включатиме: гастрокомлекси, багатофункціональні сервісні центри, технічні та інженерні споруди, рятувальну станцію з медпунктом (інтегровані в приміщення верхніх станцій підвісних пасажирських доріг на вершинах та хребтовій частині гір Братківська та Гропа (всього 8 споруд).
Оскільки планована діяльність матиме вплив на довкілля, відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», громадськість має право подати свої пропозиції щодо обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, до 08 березня 2024 року включно.
Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності необхідно надсилати до Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації, пл. Народна, 4; м. Ужгород; 88008; central@ecozakarpat.gov.ua.
Закликаємо всіх, кому не байдужа доля Українських Карпат, взяти участь в громадському обговоренні даної планованої діяльності. З усіма матеріалами можна ознайомитися на сайті Реєстру ОВД за посиланням https://eco.gov.ua/categories/e-ovd