За останні роки громадяни України відчули чимало загроз для свого життя і здоров’я через сільське господарство та промисловість: це і пилові бурі, і падіння рівня води в криницях, і отруєння довкілля та людей пестицидами, забруднення повітря промисловими підприємствами та тваринницькими фермами, нехтування вимогами до безпечної утилізації відходів промисловості, забруднення грунтів гноївкою, пестицидами, знищення біорізноманіття.
Група з питань сталого сільського господарства та промисловості має на меті спрямувати бізнес-середовище та громадськість до розуміння підходів економіки замкненого циклу, що впроваджується країнами ЄС, підвищити відповідальність бізнесу за забруднення довкілля, використання природних ресурсів, забезпечити невідворотність покарань за нищення довкілля, посилити спроможність громадян захищати свої екологічні права у відносинах із бізнесом, реалізовувати свої права на доступ до екологічної інформації, участь в прийнятті екологічно значимих рішень та доступ до правосуддя в екологічних справах.
Крім того група має на меті визначити законодавчі, інституційні чи фінансові перешкоди на шляху до екологічно свідомого бізнесу, допомогти громадськості реалізувати свої права та захистити свої порушені екологічні права, підвищити екологічну свідомість зацікавлених сторін та зменшити навантаження до довкілля, знизити ризики для здоров’я людей.
Головні напрямки діяльності групи:
– спільна робота над вирішенням проблем сталого сільського господарства та промисловості,
– робота над нормативно-правовою базою,
– консультативна допомога,
– обмін знаннями.
Для членів групи заплановані навчання з інституційного розвитку (стратегічне планування, фінансовий менеджмент, комунікація), школа екологічного активізму, а також тренінги з таких питань – участь громадськості у процесі прийняття рішень, доступ до правосуддя, ОВД, захист захисників, гендер. В групі постійно працюватимуть юристи, екологи та аналітики ЕПЛ.
Якщо ви зацікавлені стати учасником експертної групи, будь ласка, заповніть анкету: https://bit.ly/2yfqM2B. Збір відповідей триватиме до 8-го травня.
Результатом діяльності мають стати консолідовані та інституційно сильніші групи громадянського суспільства, що працюють над проблемами сільського господарства та промисловості. А також зміцнення потенціалу організацій, які будуть представляти учасники та підвищення особистих практичних навичок для покращення процесів участі у розробці політики та прийнятті рішень щодо захисту навколишнього середовища.