4 березня 2024 р. ЕПЛ взяла участь у засіданні робочої групи у складі екологічних НУО та Офісом ГПУ. Метою обговорення було вироблення подальших шляхів співпраці задля покарання рф за злочини проти природи.
Офіс ГПУ розроблятиме пропозиції щодо оцінки екологічних злочинів. РГ екологічних НУО при Офісі ГПУ допоможе сформувати нові правила щодо кримінального переслідування за екологічні воєнні злочини та злочини екоциду. До експертної ради при Офісі ГПУ увійшла і ЕПЛ. Зараз першочергове завдання організації — напрацювати аналітичний документ про екоцид, поширювати за кордоном інформацію про факти екоциду в Україні.
Також завданням ЕПЛ є проаналізувати стратегію Офісу Генеральної Прокуратури щодо переслідування за шкоду довкіллю внаслідок війни і дати свої пропозиції та коментарі.
Міжнародний кримінальний суд оновлює політику роботи зі злочинами, що заподіяли шкоду довкіллю. Тож різні країни надають суду пропозиції, які саме злочини потрібно внести у програмний документ і які практики допоможуть ефективніше вести судові процеси.
Офіс ГПУ подасть свої пропозиції в Міжнародний кримінальний суд до 16 березня. Нові практики спільно запропонують представники прокуратури, фахівці з міжнародного кримінального й гуманітарного права та громадські активісти.
ЕПЛ також долучиться до коментування Стратегії щодо переслідування за шкоду довкіллю внаслідок війни і подасть свої коментарі та пропозиції.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».