а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Екологічна інформація

Екологічна інформація є важливою складовою діяльності ЕПЛ, оскільки вона є водночас і необхідним джерелом знань, і важливим надбанням, і передумовою та запорукою ефективності еколого-правового руху. Цей напрямок включає інформування громадян шляхом надання консультацій, пошук, аналіз і розповсюдження еколого-правових новин, публікацію журналу “Екологія-Право-Людина”, функціонування бібліотеки, видання інформаційно-аналітичних публікацій, функціонування веб-сторінки та співпрацю із ЗМІ.

Розповсюдження щоденних новин відбувається через електронні списки розсилки, на які підписані члени і партнери організації. Списки розсилки дозволяють отримувати найновішу і актуальнішу інформацію, включаючи важливі статистичні дані, результати наукових екологічно-правових досліджень, новини законодавства.

Журнал “Екологія-Право-Людина” є важливим засобом розповсюдження еколого-правової інформації серед екологів, юристів, студентів та зацікавленої громадськості. Маючи широку тематичну гаму, яка включає проблеми природно-заповідного фонду, доступу до екологічної інформації, права людини та ін., журнал є потужним джерелом інформації, а також форумом для обговорення цих проблем.

Бібліотека ЕПЛ здійснює збір матеріалів на екологічну та еколого-правову тематику, систематизацію літератури, слідкує та забезпечує постійне оновлення фонду бібліотеки, інформує про нові надходження до бібліотеки, займається розповсюдженням літератури, веде листування з користувачами бібліотеки, формує галузевий поділ матеріалів, формує бази даних з матеріалів бібліотеки, розробляє та постійно підтримує каталог бібліотеки; веде реєстр відвідувачів, видає та приймає літературу.

Бібліотека ЕПЛ містить екологічні публікації (книги, монографії, журнали, систематизовані газетні статті на тему екології та охорони довкілля), національні еколого-правові публікації (законодавство, коментарі законодавства, статті, журнали), міжнародні публікації (про міжнародні аспекти охорони довкілля, про національне екологічне законодавство і практику охорони довкілля за кордоном, про міжнародні організації в сфері охорони довкілля, а також відеотеку, до якої входять найвідоміші фільми на екологічну тематику.

ЕПЛ активно працює в напрямку інформування про національне та міжнародне законодавство у сфері екології і видає публікації, які містять аналіз та коментування міжнародних угод, а також аналітичні публікації на різні теми, як наприклад, доступ до інформації чи доступ до правосуддя.

Важливим засобом інформування також є веб-сторінка ЕПЛ, яка містить новини еколого-правового руху та новини екологічного законодавства.

Для оптимізації інформування громадян ЕПЛ співпрацює із ЗМІ, завдяки яким екологічна інформація набуває широкого розповсюдження. Щороку ЕПЛ дає десятки радіо і телеінтерв’ю, пише репортажі для регіональних та національних газет, журналів та вісників, бере участь у прес-конференціях.