а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Корисні матеріали

Проект: Комплексна муніципальна програма поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування у місті Львові на 20

Проект: Комплексна муніципальна програма поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування у місті Львові на 20

Сучасний стан політики поводження з електронними відходами в Україні та Європейському Союзі: кроки до зближення

Сучасний стан політики поводження з електронними відходами в Україні та Європейському Союзі: кроки до зближення

Отруєна земля

На Львівщині на 145 складах зберігається близько 800 тонн непридатних пестицидів. Отруйна спадщина — заборонені та непридатні до використання пестициди, які досі поневіряються в покинутих складах, у місцях, де граються наші діти і росте наш хліб. Аби дізнатися, коли, як і за чиї кошти Львівщину врешті звільнять від отрути, до проекту “Утилізація токсичних пестицидів на…

Пестициди визнані однією із причин масових захворювань американських ветеранів операції «Буря в пустелі»

В Сполучених Штатах Америки опублікований звіт, яким визнано існування «Іракського синдрому» – різного виду нездужань, на котрі скаржилися ветерани першої війни в Іраку. У кожного четвертого із близько 700 тисяч американських учасників війни 1991 року спостерігалося порушення функціонування імунної системи, проблеми із пам’яттю, хронічна втомлюваність та багато інших симптомів. Відповідно до звіту, підготованого за розпорядженням…

Отруєння пестицидами

Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з пестицидами – саме цього дня в 1984 році на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася катастрофа внаслідок якої загинуло близько 2000 чоловік. В цей день екологи усього світу проводять акції та протести, нагадуючи про накопичення в довкіллі значної кількості шкідливих хімічних речовин, зокрема пестицидів, які акумулюються в…

Досвід у сфері знешкодження заборонених і непридатних для використання пестицидів на території Польщі

Соціалістична планова економіка запровадила принцип централізованого розподілу на всіх рівнях діяльності. Згідно з цим принципом розподілялися, наприклад, у сільському господарстві посівні матеріали, добрива та засоби захисту рослин. Не всі засоби, отримані таким чином, були своєчасно використані, тому вони ставали протермінованими, а їх запаси систематично збільшувалися на складах. Дуже мала кількість цих запасів у масштабі держави…

Пестициди

Саме слово “пестицид” вже в значній мірі окреслює пов’язані з ним проблеми. Корінь “цид”, який походить від латинського слова “вбивати”, говорить: безпосереднє призначення цих речовин — вбивство, умертвіння живого, війна з природою. Корінь “пест”, і зараз в багатьох мовах світу значить “шкідник”, дає зрозуміти, що всі істоти людина поділяє на корисні для нього і шкідливі,…

Геть отруту

У рамках проекту “Утилізація непридатних та заборонених пестицидів” із Львівської області на утилізацію в німецьке місто Гамбург вивезли 100 тонн пестицидів. Вивіз цих токсичних речовин тривав із 27 листопада до 1 грудня, таким чином, 3 грудня, коли у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби з пестицидами, Львіщина має що святкувати. Із часів Радянського Союзу на…

Гідрологічні та гідрогеологічні особливості районів робіт

Ріки Сан та Західний Буг, у межах водозбірних басейнів яких будуть здійснені роботи з утилізації відходів, є правими притоками річки Вісла. Ві́сла — найбільша річка басейну Балтійського моря і Польщі. Утворюється від злиття Чорної і Білої Вісел, які починаються у Західних Бескидах. Впадає у Ґданську затоку. Довжина 1090 км, площа басейну 139,9 тис. км2. Головні…

Відходи як предмет приватної власності

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про відходи” – відходи – це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення;небезпечні відходи – відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні…

Пестициди можуть становити приховану небезпеку для розумового розвитку дітей

Австралійський токсиколог Дені Купер стверджує, що побутові пестициди можуть спричиняти деякі проблеми інтелектуального розвитку дітей, які колись пов’язували зі свинцем. У коментарях, які доступні в Інтернеті в журналі “Science of the Total Environment” професор Браян Ґалсон говорить, що немає сумніву в тому, що свинець має згубний вплив на розумовий розвиток дітей. Але дослідники з Університету…

Cторінка 1 із 1