Нам стало відомо, що 19 січня 2017 року Львівська міська рада (ЛМР) провела скандальну позачергову сесію та прийняла ухвалу “Про критичну ситуацію, яка склалася на адміністративній території Львівської міської ради у зв’язку з неможливістю вивезення ТПВ”. Навіть не зважаючи на справді критичну ситуацію із вивезенням ТПВ у Львові (фото) та його захороненням, мерія вкотре прийняла неправомірне, економічно та екологічно недоцільне рішення, яке не вирішить існуючу проблему, а створить ще нову.
Так, чиновники вирішили облаштувати тимчасові майданчики для перевантаження та брикетування ТПВ на території 5 адміністративних районів Львова.
Вказане формулювання без фіксування терміну дії таких тимчасових майданчиків робить такі майданчики постійними, а не тимчасовими. Підтвердженням цьому є слова міського голови Львова, який розказав про можливість зберігання брикетованого сміття протягом довго терміну, навіть до 1 року. За таких умов постійні майданчики в межах міста, які будуть використовуватися для брикетування (складування) ТПВ, будуть виконувати функцію полігонів ТПВ, які не можуть бути розміщенні в межах міста. Крім того, позиція ЛМР щодо закупівлі 5 пресів для брикетування без будь-якої згадки про початок робіт щодо організації нового полігону ТПВ є зовсім необґрунтованою ні з економічної, ні з екологічної точок зору.
Місця захоронення небрикетованого сміття м. Львів на сьогодні дедалі важче знайти. З кінця травня 2016р., коли сталася трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі, по даний час пройшло майже 8 місяців. За цей час, окрім пошуку місць захоронення львівського сміття та дофінансування послуг перевізників із вивезення сміття, місцева влада не вирішила існуючої проблеми. 19 січня 2017 р. Львівська міська рада прийшла до висновку, що виходом із ситуації є пресування львівського сміття. Куди возити брикетоване сміття, складувати на ділянці поблизу пресу, із відповіддю Львівспецкомунтрансу можна ознайомитися тут
Державними будівельними нормами приймання на одній карті звичайних і брикетованих відходів не дозволяється. Чому Львівською міською радою приймається ухвала, яка не має ні законодавчого, ні практичного підґрунття?
У зверненні від 1 грудня 2016 року Львівська міська рада просить Малехівську сільську виділити земельну ділянку для реалізації робочої документації на влаштування технологічних карт (13 ярусів) брикетованого сміття.
І робоча документація, і проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища передбачають подальше складування ТПВ. Втім складування нового сміття Львова на сміттєзвалищі в с. Грибовичі є незаконним та неможливим через рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10.11.2016 року, яким зобов’язано припинити вивезення ЛКП “Збиранка” ТПВ на полігон, постанову Головного державного санітарного лікаря Львівської області Романа Павліва № 119/01 від 25.11.2003 року «Про припинення експлуатації сміттєзвалища для м. Львова КМП «Збиранка» управління житлово-комунального господарства Львівської міської адміністрації», загрозу для довкілля та здоров’я мешканцям, протести жителів с. Малехів та рішення сільських рад довкола полігону про заборону експлуатації даного об’єкту.
Тому 23 січня 2017 року ЕПЛ звернулася із зверненням до ЛМР про призупинення реалізації положень вказаної ухвали про необхідність запуску відкритого і прозорого обговорення рішень щодо вирішення критичної ситуації із ТПВ у Львові.
Більше про ситуацію із сміттєзвалищем, відповідні офіційні документи та висновки можна знайти тут: http://epl.org.ua/law/spravy/vidkhody/2847-vyrishennia-problemy-hrybovytskoho-smittiezvalyshcha-ta-problem-povodzhennia-iz-tpv-mista-lvova
Про бачення подальшого складування та захоронення брикетованого сміття можна ознайомитися тут:
https://www.facebook.com/tvoyemisto/videos/1322648341143913/