Ні для кого не секрет, що на березі Чорного моря у Одесі діє один з дельфінаріїв мережі «Немо». У дельфінарії експлуатують з метою отримання прибутку щонайменше 7 дорослих та 2 молодих дельфінів, а також 1 морського лева та 2 морських котиків1.
Дельфінарій позиціонує себе як місце, де морські ссавці утримуються в належних умовах2. Однак, попри таку позицію, у вересні 2018 року дельфінарій «Немо» не допустив3 на свою територію представників Держекоінспекції в Одеській області для перевірки наявності морської води, дотримання часових обмежень щодо тривалості шоу за участі дельфінів, розмірів басейнів, наявності дозволів на утримування та використання морських ссавців в неволі, законності походження тварин тощо.
Що ж тоді приховує дельфінарій «Немо»? Ми спробували знайти відповідь на це питання та виявили щонайменше дві причини. Так, згідно графіку, щодня у дельфінарії проводять 3 шоу приблизною тривалістю 45 хв- 60 хв кожне із залученням 7 дельфінів4. Водночас, загальна тривалість проведення культурно-масових заходів із залученням кожної окремої тварини не повинна перевищувати 90 хвилин на добу5. Крім того, під час проведення шоу не допускається використання вагітних самок6. Однак, згідно даних дельфінарію «Немо», самка народила дельфіна під час шоу, свідками чого стали 600 глядачів7. Можливо, крім таких очевидних порушень, дельфінарій допускає у своїй діяльності й інші, що і стало підставою для недопуску представників ДЕІ в Одеській області для проведення перевірки.
Беззаперечним залишається той факт, що якби умови утримання дельфінів та морських левів і морських котиків були належними, навряд чи дельфінарій мав би підстави «боятися» перевірки. Крім того, сама перевірка не займає багато часу і може проводитися між виставами, не перешкоджаючи, таким чином, роботі дельфінарію.
А ми нагадуємо, що жоден з дельфінаріїв не може забезпечити морським ссавцям належні умови утримання, а використання червонокнижних видів тварин з метою отримання прибутку заборонено законом. Будьте гуманними, не відвідуйте дельфінарії та інші заклади, де утримують тварин в неволі, не фінансуйте незаконну діяльність та жорстоке поводження з тваринами! Не ставайте причиною зникнення тварин!
Наші контакти:
Куць Наталія, юрисконсульт ЕПЛ
+380 32 225 76 82
office@epl.org.ua
1 Дані взято із сайту дельфінарію «Немо» в Одесі, http://www.nemo.od.ua/artist/ , https://odessa.therapynemo.com/promos/popolnenie-v-odesskom-delfinarii-nemo/
3 Дані взято із відповіді ДЕІ в Одеській області від 24.09.2018 року на звернення представників ЕПЛ щодо проведення перевірки дельфінарію «Немо» у Одесі.
5 П. 8.7. Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі, затверджених Наказом Мінприроди № 622 у редакції від 20.11.2015, http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0278-13
6 П. 8.10. Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі, затверджених Наказом Мінприроди № 622 у редакції від 20.11.2015, http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0278-13