У відповідь на гостру кампанію громадських організацій проти призначення на посаду заступника Міністра екології та природних ресурсів Віктора Канцурака (http://epl.org.ua/events/2513-liudy-yanukovycha-stavytskoho-povertaiutsia-v-minpryrody) міністр Мінприроди Остап Семерак провів влучну піар-акцію, яка відволікла увагу більшості ЗМІ від кадрового скандалу. Після неоднозначного повідомлення міністра у мережі Facebook (http://ecology.unian.ua/naturalresources/1342265-uryad–zaboroniv–rubku–v–lisah–i–zvilniv–kerivnika–derjlisagentstva.html), в якому він говорить, що «Уряд підтримав пропозицію Мінприроди щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубок) в лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагенством нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила їх здійснення», більшість представників ЗМІ сприйняли новину як повідомлення про прийняття рішення щодо заборони рубок лісу в Україні. Повідомлення підхопили більшість центральних ЗМІ.
У дійсності жодних рішень щодо заборони рубок не приймалось, і навіть проект такого рішення ще остаточно не розроблений. Згідно інформації, наданій ЕПЛ Центром підтримки реформ при КМУ заступником директора Департаменту з питань безпеки життєдіяльності охорони навколишнього середовища та АПК Нагорним Сергієм Івановичем, проект розпорядження про заборону рубок ні 11, ні 12 травня не виносився на розгляд КМУ, а прем’єр-міністр України Володимир Гройсман лише доручив віце-прем’єру Володимиру Кістіону провести зустріч Мінприроди України та МінАПК України для з’ясування, чи варто повністю забороняти рубки лісу чи тільки санітарні.
Про це свідчить зокрема і повідомлення на сайтах КМУ http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249021513&cat_id=244274130 та Мінприроди http://menr.gov.ua/press-center/news/123-news1/4864-ministr-ekolohii-ta-pryrodnykh-resursiv-ukrainy-ostap-semerak-pidniav-pytannia-varvarskoi-vyrubky-lisiv-karpat-na-zasidanni-uriadu-ukrainy
Разом з тим, варто відзначити, що питання значного обмеження санітарних рубок у в лісах України є найбільш актуальним напрямком боротьби із згубною для природи лісовою корупцією. Санітарні рубки, що практично не оподатковуються, з часів президента Януковича і до сьогоднішнього часу є основним корупційним ризиком у галузі і призводять до масового знищення українських лісів.
Сьогодні понад 54 % всіх вирубаних дерев оформлені як «санітарні заходи» (http://pryroda.in.ua/forest/lisova-haluz-voroh-pryrody-v-ukrayini-1/). Протягом останніх років природоохоронні НУО неодноразово звертались до Мінприроди та Держлісагенства з пропозиціями обмеження санітарних рубок, втім підтримки в цьому так і не отримали.
ЕПЛ вимагає КМУ, МінАПК та Мінприроди України не займатися популізмом та негайно виставити для громадського обговорення проект розпорядження КМУ про заборону санітарних рубок ( у разі його наявності) та залучити до його подальшої розробки експертів громадських природоохоронних організацій.