В основному паводок пройшов західною й центральною частинами області. Загалом підтопило 226 дворогосподарств та залило водою 100 га землі – на Ужгородщині й Мукачівщині (включно з їхніми райцентрами) та в Іршавському районі, – повідомили у прес-центрі «Закарпатської Правди».
Всі профільні служби зреагували оперативно – на ліквідації наслідків лиха працювали 26 одиниць техніки МНС, 12 – комунальної та ще насоси облводгоспу. Ну і, звісно, довелося залучити й людські ресурси – в напруженому режимі трудилися 129 рятувальників і 115 комунальників. Через негоду 13 населених пунктів залишалося без струму, проте електрики вже ліквідували всі аварійні поломки.
«Збитки від паводка-2013 на Закарпатті наразі обраховуються. Але якщо проаналізувати їх у розрізі останніх значних підтоплень, то побачимо: матеріальна шкода зменшилася мало не в 12 разів», – каже начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури Закарпатської ОДА, заступник голови штабу з питань надзвичайних ситуацій Віктор Лукеча.
Загалом на цю програму планувалося державне фінансування в обсязі 1,3 млрд. грн., наразі 537 мільйонів уже виділили, тобто 43% від повної суми.
Начальник відділу цивільного захисту ТУ МНС у Закарпатській області Гліб Бурковський підкреслив, що від водних надзвичайних подій наш регіон потерпає щороку. І починаючи з 2008-го – часто в незвичні періоди. Ось і тепер паводок прийшов узимку, що історично не характерно для нашого краю. Але йде глобальна зміна клімату, і це дається взнаки.
Утім, проблеми можна було б уникнути, якби прості закарпатці та місцеві органи влади уважніше ставилися до утримання … звичайних «ярків» уздовж вулиць. На запитання журналістів, хто ж має чистити злощасні рівчаки, Гліб Бурковський відповів: «Люди самі мають за цим стежити. А то протягом року скидаємо непотріб куди попало, а потім дружно починаємо з цим боротися. Прочищати ж канави зобов’язані ті, в кого вони на балансі – здебільшого сільські й селищні громади».