Газета «Овруцький голос» вже не раз писала про трудові здобутки ДП «Словечанський лісгосп» і його працівників. Адже тут постійно зростає продуктивність праці, реалізація продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках. Як результат, лісгосп впевнено лідирує серед колективів споріднених підприємств Житомирщини.
– Та цієї весняної пори у лісівників немає більш вважливого завдання, ніж вчасно впоратися із створенням нових лісових насаджень, – говорить директор підприємства Олександр Павлушенко. – Так, при річному плані в 340 га наш колектив вирішив висадити сіянці дерев навесні на 300 га. А сьогодні, ми будемо завершувати цю роботу в Нагорянському лісництві, яке очолюєСергій Олехнович.
З цією метою тут вирішили і провести 10-ту, ювілейну Всеукраїнську акцію “Майбутнє лісу в твоїх руках”. Відтак, на посадку сіянців сосни звичайної і берези того дня тут на ділянку в 2, 8 га вийшли не тільки працівники лісу, а й члени шкільного лісництва, що діє вже тривалий період при Словечанській ЗОШ, представники трудових колективів району, органів районної влади і засобів масової інформації. Приїхали садити ліс і навіть члени художньої самодіяльності Хлуплянського сільського будинку культури разом із своїм сільським головою Людмилою Желюк.
– Незважаючи на те, що нині канікули, – розповідає вчителька біології із СловечногоЛюбов Гришан, – діти радо вирішили долучитися до цієї акції, участь у якій вони беруть щорічно. Приїхали навіть дві третьокласниці, які є продовжувачами династії лісівників. Ми підрахували, що щорічно, ось уже протягом більш як 20 років, діти заліснюють до 4 га. Отже, до 100 га лісу по праву можна вже називати шкільним.
Після короткого інструктажу для учасників акції, який провів головний лісничий підприємства Тарас Содолинський, всі дружньо взялися за роботу. Як це правильно і швидко робити, їм, на власному прикладі, показували спеціалісти лісгоспу і лісництва. Вони ж і контролювали за якістю цієї важливої роботи, бо хочуть, аби прижилося найбільше сіянців. Та й погода того дня, здається, сприяли цьому.Тож вже за кілька годин роботи ми побачили на місці нарізаних борозен зелені паростки, що тягнулися до сонця.
У розмові з головним лісничим дізналися, що всі сіянці вирощені власними силами у розсадниках, які тут є у кожному лісницті, і теплицях. До речі, там вирощують не тільки сосну звичайну, а й сіянці дуба, ялини, туї, самшиту і ялівцю. Посадковим матеріалом словечанці ще й охоче діляться з іншими. 50 тисяч сіянців дуба, приміром, вони цього річ продали лісівникам Вінничини.
– Як бачите, ми не тільки збільшуємо лісові площі на Поліссі, а й іншим допомагаємо, – задоволено додає директор лісгоспу. – Та й садимо ми щороку більше лісу, ніж зрубуємо. Так, якщо приріст деревини в рік маємо до 300 тис. кубометрів, то заготовляємо деревини вдвічі менше.
Найпершими заліснили відведені площі в Нагорянсьському, Можарівському лісництвах .
– Ось завершимо посадку лісу і приступимо до догляду за молодими насадженнями минулих років, – веде далі головний лісничий лісгоспу. – Та й про протипожежне безпеку в лісах не маємо забувати ні на мить. Адже вогонь – найбільший ворог лісу. Хотілося б, щоб про це пам’ятали не тільки в нашому колективи, а й усе населення району. Бо ліси – це легені країни.