Для чого Івано-Франківську потрібен новий екологічний паспорт? Як ефективно використовувати кошти, закладені в Програму розвитку довкілля? І чи з’явиться в місті Громадський Еко-Парк? Про це й не тільки дискутували науковці, юристи і громадські діячі.
Від часу здобуття незалежності, стан екологічної безпеки Івано-Франківська комплексно досліджували лише двічі, — розповідає професор Адаменко, завідувач кафедри екології національного технічного університету нафти й газу. Такі роботи проводилися на початку 90-х років, потім — у 2001-му. Відтоді минуло 14 років, а коштів на ґрунтовні досліди науковці більше не отримували. Тож екологічна карта міста вже не є актуальною, однак вона засвідчує певні невтішні тенденції.
Ярослав Адаменко, завідувач кафедри екології ІФНТУНГ, доктор наук: «Найбільш гарна ситуація була навколо міського парку, навколо міського озера. Це була найбільш нормальна ситуація. Більш така напружена, але населенню можна не хвилюватися — район Пасічна, Каскад. Що зараз твориться? Я не знаю. Ми не можемо проводити якісь дослідження, не маючи достатньо фінансування».
Фінансуватися такі заходи мали б за рахунок коштів бюджетних програм охорони довкілля, однак грошей, які там закладено, недостатньо, вважає юрист-еколог Світлана Романко. Окрім цього, зазначають науковці, варто більш конкретно розписувати в програмах, на які саме заходи будуть спрямовані кошти. Одним із пріоритетних питань учасники круглого столу назвали захист від забудови парку імені Шевченка та території довкола міського озера.
Проблема можливої забудови міського озера неабияк збурила громадськість. Організація «Поступовий гурт франківців» розробляє комплекс практичних заходів, спрямованих на збереження рекреаційної зони.
Також в Івано-Франківську необхідно висаджувати нові алеї та сквери, вважають представники громадськості. Зокрема, пропонують облаштувати Еко-парк між вулицями Степана Ленкавського та Романа Гурика.