До 215-річчя міста, яке відзначать 2 вересня, команда українсько-німецьких волонтерів вирішила не просто косметично прибрати легендарні сходи, а віддраїти від багаторічного бруду буквально кожну сходинку цієї визначної пам’ятки Південної Пальміри. «Ініціаторами акції виступили добровольці (прибиральники з Одеси та Німеччини), — підкреслила представник волонтерів Лілія Цельхер. — І роблять це вони безкоштовно. Ми не просто миємо сходи, зливаючи воду згори вниз, а віддраюємо всю прилиплу жуйку та інший бруд, для чого використовуємо воду, яка подається під високим тиском. За перші три години роботи відмили лише половину першого прольоту. Місце роботи відгороджували стрічками, так що під час чищення сходи повністю не перекриваються».
До речі, миття Потьомкінських сходів є частиною волонтерського руху, який існує вже близько 25 років. За цей час добровольці привели до ладу 90 об’єктів культурної спадщини в усьому світі, серед яких: Бранденбурзькі ворота в Берліні, статуя Христа в Ріо-де-Жанейро, колонада майдану Святого Петра в Римі, Колоси Мемнона у верхньоєгипетському Луксорі, яким понад три тисячі років, голови президентів на горі Рашмор у США, а також 184-метрова вежа Спейс-Нідл».
За словами прес-аташе проекту Ольги Хіль, Потьомкінські сходи забруднюють, передусім, вихлопні гази, екскременти птахів, втоптана жувальна ѓумка, які відклалися на гранітних сходинках і асфальтованих прольотах. І напередодні ювілею Одеси волонтери піднесуть місту такий своєрідний подарунок. Для очищення Потьомкінських сходів використовується сучасна техніка, а також щадні миючі засоби. Генеральне прибирання проходить у два етапи: з 17 до 21 серпня чистять праву частину сходів, а з 25 до 28 серпня — ліву. Взяти участь у цьому добродійному проекті зможуть всі бажаючі. Одесити й гості міста зможуть побачити різницю «до й після» чищення, а сам процес прибирання знімуть як документальний фільм, який потім покажуть у всьому світі.
Нагадаємо, Потьомкінські сходи розташовано на поперечній осі Приморського бульвару. Вони зв’язують центральну частину міста з морським вокзалом. Проект склав архітектор Ф. К. Боффо. Сходи зведено в стилі класицизму з місцевого черепашнику на палевій основі. Мають вони 192 сходинки. Сходинки лежать на арках, розміщених під кожним маршем і спираються на могутні пілони. Під другим і третім маршами, рахуючи згори донизу, влаштовано зворотні арки. У поперечному напрямку масив сходів пов’язано 24-а наскрізними анкерними зв’язками. Сходи спроектовано з урахуванням перспективи. Висота її 27 м, довжина 136,47 м.