Муніципальне Київське інвестиційне агентство (КІА) має намір перевести 27 об’єктів муніципальної сфери на тверде біопаливо.
До реалізації проектів буде залучений приватний сектор, оскільки у столичному бюджеті коштів на встановлення енергоощадного устаткування немає.
У найближчі місяці КІА планує оголосити інвестиційні конкурси на будівництво біопаливних котелень для дев’ятьох об’єктів. Один із них – інтернат N19 у Подільському районі щороку споживає близько 3 тис Гкал тепла, яке обходиться місту у 3 324 тис. гривень. Згідно з підрахунками, для зведення біопаливної котельні необхідно 2,4 млн гривень інвестицій. З твердопаливним устаткуванням орієнтовний тариф на постачання теплової енергії становитиме 997,2 гривень за Гкал при собівартості 683,68 гривень за Гкал. Таким чином, лише на одному об’єкті Київ щорічно економитиме 332,4 тис гривень бюджетних коштів.
Передбачається, що у 2015 році котельні на біопаливі запрацюють у лікарні швидкої допомоги на вулиці Братиславській, 3 у Деснянському районі, санаторії “Орлятко” у Ворзелі, Новобілицькому та Святошинському психоневрологічних інтернатах, Дарницькому дитбудинку, санаторіях “Ялинка” у Пущі-Водиці та “Лісова поляна” на Житомирській трасі.
Кожен такий проект дозволить Києву щороку економити сотні тисяч бюджетних коштів.
Однак, сьогодні будівництво фінансово- і енергоощадних об’єктів зустрічає опір служб екологічного нагляду та організацій із захисту навколишнього середовища, які керуються відсутністю технічних стандартів і розрахунків щодо викидів для різних видів твердого біопалива.
Насправді ж біопаливні котельні забезпечують екологічно чистіше виробництво тепла, ніж вугільні, торфяні або мазутні теплопостачальні об’єкти. Майже у кожному європейському місті працюють теплоелектростанції, які використовують пелети і брикети для своїх виробничих потреб. З кожним роком їх кількість зростає. Так, у фінському місті Нокіа починається будівництво біопаливного енергоблока потужністю 68 МВт вартістю 45 млн євро.