На тлі міжнародного засудження Китаю з приводу їх швидкозростаючого попиту на слонову кістку, що може призвести до загибелі цілого покоління слонів, Пекін наклав річну заборону на її імпорт.
Це рішення набрало чинності у четвер, 26 лютого, та попередньо було розміщено на сайті Державного управління лісового господарства Китаю.
Найближчими днями до Китаю прибуде принц Вільям, який проводив кампанію проти незаконної торгівлі дикими тваринами. Очікується, що він виступить з цього приводу під час свого короткого перебування у південно-східній частині провінції Юннань.
Незважаючи на те, що Китай є одним з підписантів Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами, торгівля слоновими бивнями у цій країні законна.
Захисники природи зазначають, що Китай є найбільшим світовим споживачем слонової кістки і попит на неї стрімко зростає, що призводить до винищення десятків тисяч африканських слонів щороку.
Читайте також: Австралійські кенгуру і африканські слони: врятуйте їхні душі.
Все більше заможних китайських споживачів купують дрібнички зі слонової кістки, як ознаку їх фінансового успіху.
“Дрібнички” зі слонової кістки
Згідно із митною статистикою, опублікованою у державному виданні “Beijing Youth Daily”, щороку у Китаї виявляють від 800 до 900 випадків контрабанди, до того ж більше половини легальних угод зі слоновою кісткою все одно пов’язані з незаконною торгівлею.
Спільний звіт таких організацій, як “Save the Elephants” та “The Aspinall Foundation”, продемонстрував, що понад сто тисяч диких слонів було вбито з 2010 до 2012 року, разом з тим, винищення збільшується через відсутність державного контролю за незаконною торгівлею.
“Китай здійснює заходи для припинення торгівлі, включаючи закриття, щонайменше, десяти спеціалізованих заводів та ув’язнення сотень торгівців, але ці заходи недостатньо глибинні”, — зазначили автори звіту.
Також дослідники стверджують, що в Китаї піднялися ціни на необроблену слонову кістку з 750 дол. США (550 євро) за кіло у 2010 році до 2100 дол. США (1540 євро) — у 2014 році.
Інформаційна агенція “Сіньхуа” зазначила, що для нововведеної заборони на імпорт слонової кістки впроваджений річний термін для можливості оцінити її ефективність.
Для КліматІнфо підготувала та переклала Альона Кочерга