В загальному балансі домашньої енергії, яку використовуємо на тепло, до 25% направляємо для нагрівання гарячої води, зокрема, для ванн і душу. Гаряче водопостачання займає друге місце у витратах мешканців будинків після обігрівання. Згідно гігієнічних норм, людині потрібно тільки 10% гарячої води, яка пропускається в душовій кабіні.
А це означає, що безцільно зливається в каналізацію 90% вже нагрітої води.
Крім теплої води для душу, свій вклад у використання надлишкової енергії, вносять пральні і посудомийні машини. Утилізація і повторне використання великої частини енергії стічної води дозволяє зекономити теплову енергію і знижує загальну вартість гарячої води.
В Німеччині проведені дослідження енергетичного потенціалу стічних вод в шести будівлях. Стічні води мають середню температуру біля 21-26° С. Кількість стічних вод знаходиться в прямій пропорції від споживання води для пиття і, для різних будівель, в будні складає в середньому від 113 до 133 л/добу на людину в житлових будинках, 184 л/добу на один номер для готелю і 327 л/добу на одне ліжко для лікарні. Теплота стічних вод може бути джерелом енергії для теплових помп, щоб досягнути високих показників економії тепла.
Ще з 1980-х років використовувалась утилізація стічних вод в парі з тепловими помпами в Німеччині, Швейцарії і в Скандинавських країнах. Установки працювали в каналізаційних колекторах або на очисних спорудах. Температура стічних вод там знаходиться в межах 10-15° С, а влітку доходить до 20° С – цього достатньо для безперервної роботи теплової помпи.
Температура стічних вод перед випуском з будинку є вищою – 23-26° С, що суттєво більше ніж в централізованих системах утилізації. Можна суттєво збільшити ефективність та рентабельність системи утилізації, якщо використовувати пристрої всередині будинку.
Більше на: ecotown.com.ua/news/Stichni-vody-mozhna-vykorystovuvaty-yak-dzherelo-enerhiyi/