Через постійне зростання цін на традиційні енергоносії стає вигідніше використовувати тепло землі для теплопостачання будинків. В німецькому місті Унтерхахінгу з глибин землі отримує енергію сучасна теплова електростанція, яка забезпечує струмом 10 тисяч будинків.
Дана теплова електростанція найбільша в Німеччині і найсучасніша в Європі. Для використання тепла землі тут використовується аміак, який при відносно низьких температурах перетворюється в газ для приводу в рух турбін електрогенераторів. При цьому, отримується більше енергії, ніж при використанні води. Проектна потужність станції – 3,4 МВт електроенергії. еред видів відновлювальних джерел енергії перевагою геотермального джерела є те, що тепло землі поступає безперебійно, на відміну від сонця та вітру. При виробництві електричної енергії для електропостачання мешканцям, виділяється дуже важливий побічний продукт – тепло, яке в Унтерхахінгу використовують для опалення.
За час функціонування системи з 2007 року вона вже забезпечила економію викидів вуглекислого газу в кількості 7 тисяч тон. Поки що до ТЕЦ приєднано опалення 2 тисяч будинків. Загальна вартість інвестицій склала 80 мільйонів євро. Окупність станції розрахована на 20 років.
Початок робіт не був простим, адже скептики проекту (Баварське міністерство економіки) не давали добра на початок робіт. Та в процесі збільшення цін на традиційне викопне паливо, яке використовується іншими станціями для генерування електроенергії, стало вигідно працювати на теплових помпах даної теплової електростанції.
Енергію дістають з глибини 3350 метрів, звідки щохвилини помпують тисячі літрів води в спеціальний резервуар. Для буріння свердловин крім технічних засобів використали фінансовий механізм страхування ризиків, на що виділили 1,2 мільйони євро. Але після вдалого буріння знайшли гарячу воду при температурі 122 градуси і четверту частину страхової суми було повернено місту.
Для роботи теплових насосів на цій станції використовують технологію вченого-винахідника Олександра Калини, яка має назву «цикл Калини».
Робочою рідиною є суміш води та аміаку, яка всередині парової машини змінюється і зменшує втрати у всіх частинах установки.