Весь світ ввійшов в період зміни енергетичної політики. Постійно йде пошук варіантів економії традиційних ресурсів для вироблення енергії та впровадження генерування за допомогою відновлювальних джерел енергії. Пропонують свої рішення й українські науковці-теплофізики. Їхня наукова галузь поєднує в собі низку дисциплін, що формують теоретичні засади енергетики і теплотехнологій у промисловості, а віднедавна – й армії.
Найбільше проблем в Україні має комунальна теплоенергетика. Саме для цієї галузі науковцями ІТТФ НАН України розроблено чимало енергоефективних і енергоощадних технологій. Створено принципово новий газовий котел із високим (близько 98%) ККД, сучасні індивідуальні теплові пункти, теплоутилізатори, пальники.
Однією з особливостей нової інноваційної розробки вітчизняних дослідників є гнучка теплова схема, що дозволяє збирати котел як конструктор з окремих деталей, які можна від’єднати, замінити та удосконалити. Високі результати у спалюванні газу було досягнуто завдяки вторинному випромінювачу, який сконструйований таким чином щоб повертати димові гази в топку до повного їх спалювання. Всі ці чинники роблять цей котел не лише економічним, але й екологічно чистим.
На думку науковців, варто позбуватися газової залежності і переходити на інші технології отримання тепла й електроенергії. Перспективу мають теплові помпи, які працюють на електроенергії і на даний час забезпечують 40-50% теплових проблем промисловості та побуту у світі. Вони працюють на низькотемпературному теплі, яке отримують від природи (земля, вода, повітря) або від технологічних процесі.