Аддаксb, або, як їх ще називають, антилопи-мендес практично повністю зникли в Лівійській пустелі.
Раніше аддакси зустрічалися в пустелях і напівпустелях від Західної Сахари / xn--b1agbi0af2a7e.xn--p1ai
Про це заявили вчені, зазначивши при цьому, що відновити популяцію цих парнокопитних ссавців з підродини саблерогих антилоп родини порожнисторогі вже практично неможливо, передає ТАСС. Експерти з Міжнародного союзу охорони природи з жалем констатують: через браконьєрство і скорочення природного середовища живуть в пустельних районах антилопи виявилися повністю на межі вимирання.
Раніше аддакси зустрічалися в пустелях і напівпустелях від Західної Сахари і Мавританії до Єгипту і Судану. Сучасний ареал зменшився до декількох пустельних районів на північному сході Нігера, на півночі і в центрі Чада, на північно-заході Малі, у східній Мавританії, південній Лівії і південно-західному Судані. В ході останнього перепису, проведеного в 2010 році в Нігері, де тварин налічувалося більше всього, було нараховано близько 200 особин. Зараз вченим вдалося виявити там лише трьох. За словами координатора програми, “ситуація безвихідна, в нинішніх умовах тварини приречені на повне вимирання”. “Навіть якщо вдасться відновити популяцію до 15-20 особин, це не допоможе врятувати від зникнення”, – кажуть фахівці.
Головним ворогом аддаксів є життєдіяльність людини. Крім власне браконьєрів, для яких антилопи є легкою здобиччю через їх повільність і неповороткість, згубним чинником є розширення нафтових районів в пустелі, що призводить до скорочення місця для життя цих тварин. М’ясо і шкіра високо цінуються місцевими жителями, які використовують шкіру для виробництва взуття, і тому в результаті полювання була винищена значна частина антилоп. Для таких хижаків, як леопарди, тигри і леви, антилопи аддакс також є легкою здобиччю.
Аддакси харчуються травами і низькорослими чагарниками і здатні долати великі відстані по пустелі в пошуках рідкісної рослинності. Серед усіх антилоп аддакси найбільш пристосовані до життя в пустелі, здатні обходитися без питної води більшу частину свого життя, отримуючи необхідний для вижив
Детальніше читайте на УНІАН: http://ecology.unian.ua/salvationspecies/1348034-vcheni-konstatuyut-ostatochne-zniknennya-antilopi-addaks-v-liviyskiy-pusteli.html