Дикі панди опинилися під загрозою вимирання вже через три покоління через вирубку лісів і будівництва інфраструктури, пише в понеділок видання Global Times з посиланням на експерта WWF Фань Чжіюна.
За словами фахівця, ареал існування панди, також відомої як бамбуковий ведмідь, постійно зменшується через вирубку бамбукових лісів і будівництва таких інфраструктурних об’єктів, як швидкісні шосе і гідроелектростанції. Так, з 1975 року по 1985 рік площа проживання панди в КНР зменшилася з 29,5 тисяч до 13 тисяч квадратних кілометрів.
“Крім того, дороги ускладнюють міграцію панд, що заважає паруванню між тваринами з різних груп і нормальному оновлення генофонду”, – пояснює Фань.
“Виникає також проблема міжродового схрещування – це спричиняє народження слабкого потомства, найчастіше нездатного до репродуктивної діяльності”, – зазначив експерт.
Зараз в країні в неволі мешкають 239 панд, ще 1,59 тисячі живуть в бамбукових гаях китайських провінцій Ганьсу, Сичуань і Шеньсі.
Зазначимо також, панда є неофіційним символом Китаю і символом Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).
Нагадаємо, в жовтні минулого року міжнародна група експертів з Китаю, Британії, Канади й США завершили розшифровку геному великої панди. У ході дослідження фахівці шукали відповідь, наприклад, на таке питання: чому великі панди дають так мало потомства й чому в них народжуються такі маленькі діти.