Осінь і весна – це традиційні пори висадки дерев. Перед тим, як активізуватися та висаджувати щось у природу, варто ретельно все спланувати для того, щоб така благородна діяльність не нашкодила довкіллю, зокрема біорізноманіттю. Види дерев та кущів, які плануються для висадки, треба ретельно підбирати, і в жодному випадку не саджати інтродуценти або інвазійні види. Інтродуковані…
У преамбулі закону України «Про тваринний світ»1 зазначено, що тваринний світ є одним з компонентів навколишнього природного середовища, національним багатством України, джерелом духовного та естетичного збагачення і виховання людей, об’єктом наукових досліджень, а також важливою базою для одержання промислової і лікарської сировини, харчових продуктів та інших матеріальних цінностей. В інтересах нинішнього і майбутніх поколінь в…
Згідно із вимогами законодавства, кожен лісокористувач (установа чи підприємство, в управлінні якого знаходиться ділянки лісового фонду) зобов’язаний проходити процедуру лісовпорядкування. Під час неї, в тому числі, проходить інвентаризація кожної лісової ділянки, і встановлюються її основні характеристики (вік, породний склад, площа,запас деревини тощо). Потім на основі зібраних матеріалів готується низка карт. І найбільш цікаві з них…
На початку 21 століття було опубліковано глобальний звіт із оцінки екосистем світу – оцінка екосистем на порозі тисячоліття (Millennium ecosystem assessment). Над звітом працювало більше 1000 вчених з усього світу. У документі наведено сумну цифру 60 % – стільки природних екосистем нашої планети вже є деградованими. Це вражаюча статистика, яка свідчить про те, що природа…
Утримання дельфінів у дельфінаріях – виду ссавців, що знаходиться під суворою охороною й яких заборонено виловлювати для використання в комерційних цілях – є жорстоким поводженням із тваринами та порушенням норм національного та міжнародного права. Дельфіни занесені до Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, Червоної книги Чорного моря, охороняються Бернською конвенцією про охорону дикої флори та…
У період демісезоння, тобто навесні та восени, досить часто можна вловити носом запах тліючої чи палаючої рослинності. Навіть у місті. Пересічні громадяни, а також безвідповідальні та недобросовісні підприємці вважають, що процес спалення відмерлих решток рослин є найбільш ефективним засобом для того, щоб нова рослинність з’являлася та розвивалася швидше, і, відповідно, у цьому вбачають неабиякий інтерес….
Підгодівля диких птахів взимку є цілком обґрунтованою, з біологічної точки зору, корисною справою. Хоча подекуди можна почути думки про те, що ми не маємо втручатись у природні процеси виживання птахів. Зовсім ні. Цивілізація вже і без того занадто втрутилася в ці процеси і забрала у птахів безліч природних місць для існування та пошуку харчів. І…
Що таке степ? Передусім, говорячи про екологічну доцільність тієї чи іншої господарської діяльності у степу, варто визначитися із тим, що включає в себе власне поняття «степ». Йдеться про кліматичну зону, що розтягнута вздовж всього Євразійського континенту – від центру найбільшого атмосферного тиску в Забайкаллі і до дельти р. Дунай в Україні. Степова кліматична зона характеризується…
Пам’ятка про поведінку на природі, зокрема, в межах заказника Всі ми любимо відпочивати на природі. Від природи ми беремо силу та енергію для майбутньої діяльності. Проте, чи задумуємось над тим, що природа – це не просто домівка для великої кількості представників флори та фауни, але і певна екосистема у якій все взаємопов’язане? Відповідно існують правила…