Секретаріат Форуму Громадянського Суспільства
Східного Партнерства
Рю Де Лiндустрiє, 10 – 1000 Брюссель – БЕЛЬГIЯ
Teл.: +32 2 893 25 85 – www.eap-csf.eu
Семимісячний проект, підтриманий ЄС, з метою сприяння ролі вирощування біомаси (стале використання торфовищ) як засобу зниження викидів вуглекислого газу, підтримання сталого розвитку та виробництва відновлюваної енергії на рівні громад в регіоні Чорного моря, офiцiйно розпочався 1 травня. Проект фінансується за рахунок гранту від Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства Європейського Союзу.
Партнерами проекту є органiзацiї з України, Молдови та Грузії. Головний партнер – МБО «Екологiя Право Людина», партнер з України – ГО «Агрiкола», з Молдови – Агентство з прикордонного співробітництва і європейської інтеграції; з Грузiї – Кавказький Союз Зеленої зони.
Основниi завдання проекту:
Підготувати тематичні дослідження в Українi, Молдовi і Грузії про потенціал біомаси на існуючих і сусідніх ділянках водно-болотних угiдь;
Провести серію семінарів в Україні і Грузії за участю ключових груп зацікавлених сторін з метою підвищення їх інформованості про вирощування біомаси і її переваги;
Обмін інформацією та отримання нових знань, шляхом участі в заходах щодо вирощування біомаси на Екологiчному Самiтi 2016 року в Монпельє, Франція;
Підготовка звіту про результати проекту в якості внеску в діяльність Робочої групи з питань навколишнього середовища, зміни клімату та енергетичної безпеки Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства.
Цільові групи проекту включають в себе місцеві та регіональні органи влади, якi прагнуть здійснювати раціональну політику використання водно-болотних угідь, а також відновлювати функції екосистем пошкоджених заплав; місцеві підприємства з точки зору сталого сільського та лісового господарства, збору біомаси, виробляючи продукцію з поновлюваних джерел енергії (біогаз, брикети, пелети) і установлюючи відповіднi котли на біомасi; місцеві школи зорієнтовані та інформування молоді про принципи, практику та переваги вирощування біомаси. Ці цільові групи включають головних стейкхолдерiв, які будуть запрошені для участі в воркшопах проекту.
Проект надасть першу можливість здійснювати дослідження на основі порівняння мiсцевостi щодо застосування вирощування біомаси на водно-болотних угіддях регіону Чорного моря. Участь в Екологiчному Самiтi 2016 року допоможе довести результати до світового наукового співтовариства, а річні збори ФГС СП є відмінним засобом для поширення висновків, зроблених по всьому регіону Східного партнерства. Крім того, участь всіх партнерів проекту в воркшопах стейкхолдерiв, підкреслить міжнародний масштаб вирощування біомаси і та покаже, як різні країни можуть отримати з цього вигоду.
За додатковою інформацією звертайтеся до:
Олег Рубель
Керівник проекту
rubeloleg@gmail.com
Пол Горiап
Провідний експерт проекту
paul.goriup@fieldfare.biz
Даний проект фінансується Європейським Союзом