22 квітня темою першого блоку “Climate BarCamp” було про “Зібрання громадян. Руйнування стереотипів: перегляд ролі громадянина в демократії ”.
У ході сесії мова йшла про загальне уявлення про концепцію зборів громадян та інших представницьких дорадчих процесів з широкою участю, а також про те, як вони успішно використовувалися у минулому.
Другий блок був присвячений темі відновлювальних джерел енергії для повоєнного відновлення України. Про це розповів Томаш Терлецький, який є членом Стратегічної ради Європейського кліматичного фонду (ECF). Томаш зазначив, що мета стратегії Європейського кліматичного фонду в Україні – зробити повоєнне відновлення кліматично розумним та відповідним кліматичному законодавству ЄС. До війни в Україні працювала одна з найбільших у Європі вугільних електростанцій. Тому перетворення енергетичного сектора є важливим напрямом роботи. Оскільки наприкінці 2022 року російські злочинці націлились на українську енергетичну інфраструктуру, вони розпочали проєкт щодо просування встановлення відновлюваних джерел енергії як реальної відповіді на енергетичну кризу.
Разом із Яною Драпаловою, головою району «Новий Лісковець», що у м. Брно (Чехія), поговорили про досвід цього району і його громади щодо впровадження екологічних ініціатив. Спікерка поділилась досвідом голови району із впровадження ініціатив енергоефективності на рівні муніципалітетів. Такий досвід може стати надихаючим для багатьох територіальних громад і в Україні.
Учасники також мали нагоду отримати практичні навички комунікацій у сфері довкіллєвої та кліматичної політик.
Такого роду зустрічі є дуже корисними в частині обміну думками та досвідом. Також це була чудова можливість вкотре нагадати нашим європейським колегам про виклики, які стоять перед Україною, розповісти про героїзм наших воїнів, шкоду, що завдається нашому довкіллю внаслідок війни, необхідність їхньої систематичної підтримки. Лише спільними зусиллями можна досягнути цілей, що ставить перед собою український та європейський природоохоронний рух.