16-17 жовтня 2024 року у Львові, за ініціативи МБО «Екологія-Право-Людина» відбулося засідання Каховської платформи – громадської ініціативи, що має на меті привернути увагу до проблем Нижнього Дніпра, знищення Каховської ГЕС і Каховського водосховища, пов’язаних із цим соціальних, екологічних і економічних проблем і спрямована на пошук рішень, які відповідали б принципам сталого розвитку. Засідання – це чергова нагода обмінятися найновішою інформацією, результатами досліджень. Під час засідання учасникам була представлена нова наукова, технічна, статистична інформація, зібрана протягом останнього року. Доповідали науковці, представники громадськості, представники державних органів.
Родзинкою цього засідання було представлення сценаріїв, котрі дозволяють спрогнозувати майбутнє регіону і соціальному, екологічному і економічному вимірі. Два представлені сценарії чітко засвідчили: альтернативи розвитку існують і оцінка переваг та недоліків різних рішень дозволяє обирати більш ефективні і уникати помилок минулого.
Окрема частина була присвячена місцевим громадам: як вони виживають в умовах бойових дій, їхнє бачення відновлення і розвитку. Приємно було почути, що в громадах зберігається оптимізм щодо повоєнного відновлення. Деякі громади вже почали втілювати потужні програми відновлення і розвитку і мають перші багатообіцяючі результати.
Каховська платформа на сьогодні стала майданчиком, де найширше представлені різні люди з дуже різноманітними, часто протилежними, поглядами. Але, на відміну від різноманітних урядових робочих груп, які працюють у закритому режимі, унеможливлюючи діалог і пошук справді ефективних рішень, Каховська платформа започаткувала і розвиває відкритий простір для дискусій, шукає і пропонує справді сучасні і ефективні рішення.
За результатами засідання Каховської платформи розроблено проект резолюції, котрий пропонується для обговорення і подальшого приєднання для усіх зацікавлених сторін.
Резолюція буде надіслана представникам центральної влади України, міжнародним донорам і всім зацікавленим сторонам.
У найближчий час Каховська платформа продовжуватиме свою роботу у напрямі підготовки сценаріїв, спрямованих на побудову кращого майбутнього для земель Нижнього Подніпров’я.
І запрошує всіх зацікавлених до приєднання і співпраці.