Розпочинаємо обговорення окремих частин аналітичного документа “Відповідність державної політики України у сфері збереження біорізноманіття пріоритетам та цілям Європейського зеленого курсу”.
МБО «Екологія-Право-Людина» аналізує документи державного планування України у сфері збереження біорізноманіття на предмет їх відповідності пріоритетам та цілям Європейського зеленого курсу, а саме Стратегії біорізноманіття ЄС до 2030 року: повернення природи в наше життя [1].
Однією з цілей Стратегії є 10 % (щонайменше) сільськогосподарських територій вкриті ландшафтами з високими біорізноманіттям.
В ЄС досягнення цієї цілі планується, зокрема, за допомогою інструментів Спільної аграрної політики (The common agricultural policy CAP) та стратегічних планів, відповідно до Стратегії «Від ферми до виделки» та імплементації Оселищної Директиви.
В Україні сільськогосподарські угіддя займають більше 70%, з них рілля – 53,3 %. На жаль нами не було знайдено інформації на офіційних джерелах щодо створення островів біорізноманіття серед сільськогосподарських угідь та проведення заходів з охорони біорізноманіття.
Будь ласка, заповніть гугл-форму, де ви зможете написати свій коментар до цієї теми https://docs.google.com/…/1FAIpQLScG6N3Tq1u…/viewform…
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #EU4USociety
За додатковою інформацією звертайтеся:
Катерина Полянська, еколог ЕПЛ
k.polyanska@epl.org.ua