Як ми уже згадували раніше, 23-тя конференція ООН з питань клімату відбувається за концепцією «одна Конференція, дві зони». Яка мета розподілу конференції на зони, чим вони відрізняються та що у них цікавого і корисного?
Bula zone
Назва зони є не даремною. COP 23 повинна була відбуватися у Фіджі, проте, через відповідні фінансові та об’єктивні чинники, країна не змогла дозволити провести такий масштабний захід на своїй території. Водночас, хоча COP 23 відбувається у місті Бонн, Німеччина, офіційно Конференція проходить під президентством острівної тихоокеанської країни Фіджі. “Bula” – з перекладу мови аборигенів означає «привіт». Саме цим словом зустрічає своїх учасників Конференція.
Зона знаходиться у Всесвітньому конференц-центрі (World Conference Center), а також тимчасових спорудах, з’єднаних із конференц-центром.
У Bula zone, яка розділена на 3 частини, розміщені пленарні зали та приміщення для переговорів, делегації, а також основні медіа-об’єкти. У ній відбуваються практично усі офіційні переговорні заходи, а також реєстрація учасників. Більшість із переговорних заходів та засідань є закритими. Водночас, особи, що акредитовані та мають доступ до Bula zone, мають можливість взяти участь у відкритих засіданнях Сторін, органів Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Із інформацією про щоденні засідання органів та заходи, що відбуваються у Bula zone можна дізнатися за посиланням.
Bonn zone
Зона розташована у парку Рейнауе у спеціально облаштованих тимчасових приміщеннях. Зона призначена для проведення подій, презентацій, виставок тощо Сторін та організацій ООН.
У зоні, окрім залів для проведення засідань та різноманітних заходів, також розміщені павільйони держав-Сторін. Кожна з країн має шанс розмістити свій павільйон та представити не тільки відповідні технології у сфері енергоефективності, альтернативних джерел енергії тощо, але й свої традиції та культуру.
Зони розташовані поблизу одна одної. Для швидкого та зручного сполучення між зонами, організатори Конференції забезпечили захід безоплатними електрокарами, електробусами, велосипедами. Окрім того, акредитовані учасники отримували право проїзду у громадському транспорті Бонну на безоплатній основі.
За допомогою розподілу Конференції на дві зони, організаторам вдалося вирішити логістичні питання щодо забезпечення участі у заході понад 40 тисяч осіб. Сподіваємося, комфорт зон сприятиме досягненню важливих та першочергових домовленостей Сторін по імплементації Паризької угоди.
За подальшою інформацією про COP 23 та результатами її проведення слідкуйте на сайті ЕПЛ http://epl.org.ua, а також звертайтеся за контактами:
+380 32 225 76 82
office@epl.org.ua