ПЕТ-пляшки – під прес!
Прес для стискання ПЕТ-пляшок, про який ми писали, міська влада обіцяє встановлювати на контейнерних майданчиках. “Прес уже готовий до використання. Конструкція компактна і не займає великої площі. Вона дозволяє зім’яти тару без фізичних зусиль й суттєво зменшує навантаження на контейнери, адже ПЕТ – надзвичайно об’ємна фракція. Зараз ми тестуватимемо прес на локаціях, де розташовані контейнерні майданчики. Тож уже незабаром львів’яни зможуть самостійно випробувати пристрій” – повідомили у ЛКП “Львівспецкомунтранс”.
В центрі міста на 60% поменшало відходів
Під час карантину у центрі Львова у сміттєвих контейнерах на 60% поменшало відходів. А все тому, що під час пандемії COVID-19 припинили працювати майже усі ресторани, а в офісах працівники перейшли на дистанційний режим роботи. Натомість в інших районах міста мешканці за останні два тижні продукують на 30% відходів більше, аніж зазвичай. Особливо побільшало великогабаритного та будівельного сміття. Про це повідомили в компанії “ГрінЕра Україна”. “Контейнери, які стоять у центральній часині міста під час карантину стоять наполовину порожніми. Це пов’язано із повною зупинкою роботи ресторанів, офісів та навчальних закладів. За останні два тижні у контейнерних майданчиках, які ми обслуговуємо, відходів поменшало на 60%”, – розповів директор компанії Олексій Карнаушенко.
Камери відеоспостереження за контейнерами для відходів
“Львівспецкомунтранс” встановить камери відеонагляду в місцях розташування контейнерів для збору сміття, оскільки почастішали випадки викидання негабаритних та будівельних відходів у сміттєві контейнери. За це порушення передбачена адміністративна відповідальність. Адже викинуті меблі, побутова техніка, мішки з цементом тощо не залишають місця для звичайних побутових відходів, деформують контейнери, ламають спецавтомобілі й псують естетичний вигляд прибудинкової території. “Система відеонагляду дозволить попередити вандалізм та хуліганство”, – повідомили у ЛКП “Львівспецкомунтранс”.
Петиція про підземні контейнерні майданчики для збору відходів
На сайті Львівської міської ради з’явилась електронна петиція “Підземні контейнерні майданчики для збору ТПВ”. Автором звернення є Олег Вощикін, дата початку збору підписів – 20 квітня 2020 р. У петиції написано, що територіальна громада Львова звертається з вимогою щодо умов конкурсу з визначення виконавців послуг з вивезення побутових відходів на адміністративній території міста. Аби петицію розглянули, потрібно назбирати 500 підписів.
Хто будуватиме сміттєпереробний завод?
Триває епопея із намірами збудувати у Львові сміттєпереробний завод. ЛКП “Зелене місто” отримало технічні пропозиції від учасників тендеру з будівництва сміттєпереробного комплексу. Це пропозиції від компанії Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина), Control Process S.A. (Польща), консорціум із двох фірм WTT (Нідерланди) та Axis (Литва), а також консорціум MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина). Зараз пропозиції розглядають члени тендерного комітету від ЛКП “Зелене місто”. Почати будівництво сміттєпереробного заводу біля очисних споруд “Львівводоканалу” на вул. Пластовій, 13 мають у 2020 році.
Медичні відходи під час пандемії коронавірусу
Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод перевірив потужності для утилізації медичних відходів на підприємстві “Екологічні переробні технології” у Львові. “Ми пропонуємо розмістити спеціальні пункти збору рукавичок та масок на безпечній відстані (близько 50 м) від лікарень, але на їхній території. Відтак ці відходи можна утилізувати разом”, – пояснює Юрій Холод. “Наразі ТОВ “Екологічні переробні технології” є ліцензованою фірмою, має всі дозволи на ведення господарської діяльності та укладені угоди про утилізацію медичних відходів з усіма медзакладами в області. Тут відходи спалюють, наразі ми маємо лише таку можливість, хоча розуміємо, що треба думати про переробку”, – відзначив директор департаменту екології Руслан Гречаник. За годину на підприємстві утилізовують 300-400 кілограм медичних відходів. Угоди про з підприємством мають 33 медичні заклади області.
Робимо вдома самотужки контейнер для компостування
Відео-інструкція від Zero Waste Lviv.
Паліям – суворе покарання!
На тлі масових пожеж в Україні 17 квітня набув чинності закон щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу. Він передбачає суттєве збільшення штрафів та кримінальну відповідальність. Зокрема:
– за знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем – кримінальна відповідальність і штраф від 91 800 до 15 3000 гривень, обмеженням або позбавленням волі від 2 до 5 років;
– за спалювання трави і листя в населеному пункті – адміністративна відповідальність і штраф від 3 060 до 6 120 гривень.
– за порушення пожежної безпеки в лісі через необережне поводження з вогнем – адміністративна відповідальність і штраф від 4 590 грн до 15 300 грн.
– за забруднення повітря шкідливими речовинами чи відходами (зокрема спалювання сміття) – кримінальна відповідальність і штраф від 30 600 до 61 200 гривень.
Ініціатива підтримується в рамках спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.