Ні для кого не секрет, що дельфіни1 в Україні занесені до Червоної книги України. Та чи визнаються дельфіни такими, що перебувають в небезпеці, на міжнародному рівні?
Насправді, дельфіни підлягають міжнародній охороні як рідкісні види, які перебувають під загрозою. Так, вони занесені до червоного списку Міжнародного союзу охорони природи2, згідно якого дельфіни афаліни є видами, що перебувають під загрозою зникнення, а дельфіни звичайні (білобочки) – вразливим видом3.
Крім того, афаліни та білобочки охороняються Конвенцією про збереження мігруючих видів диких тварин (Боннська конвенція)4. Саме на основі домовленостей цієї Конвенції було укладено Угоду про збереження китоподібних Чорного моря, Середземного моря та прилеглої акваторії Атлантичного океану, яка забороняє вилов дельфінів5.
Згідно Бернської конвенції, середовище існування дельфінів, як і самі дельфіни, підлягають особливій охороні6, а Конвенція СІТЕС встановлює особливий строгий порядок торгівлі цими морськими ссавцями7.
Цікаво, що сторонами Боннської конвенції є 126 країн8, Конвенції СІТЕС – 183 країни9. Аналогічно великою є цифра сторін інших вище згаданих міжнародних угод.
Як бачимо, необхідність збереження та охорони дельфінів, збереження території їхніх оселищ та міграцій, беззаперечно визнаються на міжнародному рівні. Звичайно, що для досягнення такого збереження, країни повинні об’єднати свої зусилля. Проте долучитися до охорони та збереження цих морських ссавців може кожен із нас. Для цього, як мінімум, достатньо не відвідувати заклади, де утримують та експлуатують тварин.
Будьте гуманними, не відвідуйте дельфінарії та інші заклади, де утримують тварин в неволі, не фінансуйте незаконну діяльність та жорстоке поводження з тваринами! Не ставайте причиною зникнення тварин!
Наші контакти:
+380 32 225 76 82
office@epl.org.ua
http://epl.org.ua/
1 http://redbook-ua.org/category/delphinidae/, Червона книга України.
3 Саме ці види дельфінів представлені в Україні.