Місією ЕПЛ є верховенство права задля збереження довкілля. Зберегти довкілля поодинці неможливо. Відтак наша гаряча лінія ЕкoSOS 2022 протягом року збирала однодумців в громадах по всій Україні, чиї екологічні права були порушені. Спільно з нашими клієнтами та колегами з інших організацій ми шукали корінь проблем і пробували цю проблему подолати. Адже в сучасних екологічних умовах кожен несе відповідальність за наше з вами майбутнє. Лише гуртом ми зможемо змінити ситуацію на краще та зберегти для наших дітей безпечне середовище з чистим повітрям та свіжою водою, тому ваш вклад є не менш цінним, аніж діяльність команди ЕПЛ. І люди не стоять осторонь, долучаються до благородної справи збереження довкілля.
На даний момент збільшується кількість екологічно свідомих людей. Наведемо приклади того, з якими запитуваними проблемами найчастіше звертались люди, у пріоритеті яких захист, збереження довкілля, основоположних прав та інтересів, оскільки від кожного з нас залежить багато: зусилля кожної особи разом призводять до великих змін.
Отже, екологічно свідомі громадяни країни систематично звертались із проблемами на гарячу лінію у рамках EcoSOS у 2022 році, які стосувались:
несанкціонованого зрізування зелених насаджень у населених пунктах та на територіях житлових масивів;
захисту річок, які також належать і до Смарагдової мережі;
будівельних проектів, які загрожують довкіллю, збереження більше сотні гектарів лісів та лук, запланованих вибіркових санітарних рубок;
збереження унікального водосховища, протидії забудові берегів водосховища;
функціонування заводів, які порушували права на безпечне для життя і здоров’я довкілля, а саме: заводу по виробництву лако-фарбових товарів ТОВ «Поліколор», Харківського коксового заводу «Новомет»;
незаконного функціонування сміттєзвалища, що вже вичерпало свій ресурс;
функціонування свиноферм, які створюють жахливі, пагубні умови для життя, здоров’я людей;
протиправного внесення фермерами гербіцидів, пестицидів та агрохімікатів;
навмиснного забруднення приток річок, забудов частин лісопарку;
процедури проведення оцінки впливу на довкілля для певних видів діяльності;
масштабної розробки карʼєру каменю-пісковику на території, яка підпадає під Рамсарську конвенцію;
незаконних дій Укравтодору, які повністю ігноруючи вимоги громад, намагалися збудувати автобан;
Команду ЕПЛ надихає те, що незважаючи на війну, українців турбують екологічні проблеми. Тому ніколи не здавайтесь, навіть якщо шанси на перемогу дуже незначні. Навіть якщо ви програєте, ваша поразка може стати кроком до майбутньої перемоги або спричинити великі зміни у свідомості людей! Адже освічене та відповідальне екологічносвідоме громадянське суспільство є передумовою ефективної охорони довкілля.