Команда екологів Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» дослідила, як в областях ведеться робота зі створення нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Не зважаючи на державні завдання, в 2014 році цією справою займались лише в третині областей.
Протягом 2014 та січня-лютого 2015 року в Україні створено 32 нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення сумарною площею 13474,10 га. Зокрема, нові об’єкти були створені в Сумській, Вінницький, Дніпропетровській, Волинській, Тернопільській, Львівській, Запорізькій та Черкаській областях. Серед них 4 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, 12 заказників (один гідрологічний, 4 лісових, 5 ландшафтних та 2 ботанічних) , одне заповідне урочище, 13 пам’яток природи (8 ботанічних, одна комплексна , 4 гідрологічних) та 2 регіональних ландшафтних парків. А в Херсонській області завершена робота над створення національного природного парку «Нижньодніпровський».
«Затверджена в серпні 2014 року Стратегія регіонального розвитку України регламентує необхідність збільшення відсотку заповідності України вдвоє. Натомість більшість областей не просунулись в реалізації цього документа ні на гектар». – каже еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов .
На думку фахівців ЕПЛ, департаментам екології та природних ресурсів обласних адміністрацій варто активізувати роботу в напрямку створення нових та розширення існуючих об’єктів природно-заповідного фонду.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Петро Тєстов, еколог ЕПЛ
Email: petro.testov@gmail.com
Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74