МБО «Екологія-Право-Людина» схвильоване розгортанням конфлікту навколо запланованої санітарної рубки в заказнику «Урочище В’язове» на Київщині. Тут, у заказнику, створеному для охорони птахів, працівники лісового господарства наполягають на проведенні рубки, не узгоджуючи це з орнітологами.
Відповідно до ст. 9-1 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення здійснюється в межах ліміту на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, затвердженого територіальними органами центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища.
Таким чином, для проведення санітарно-оздоровчих заходів у межах території та об’єктів природно-заповідного фонду України необхідно отримати ліміти на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Це підтверджується і судовою практикою, зокрема рішенням Господарського суду Волинської області від 22 серпня 2014 року по справі № 903/1148/13 залишеним без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 19.02.2014 року.
На даний момент погодження департаментами екології та природних ресурсів облдержадміністрацій лімітів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення є юридично неможливим, оскільки державні управління ліквідовані, а новостворені департаменти не наділені зазначеними повноваженнями.
«ДП Цуманське лісове господарство на Рівненщині вже виплачує 108 637,50грн. заподіяних державі збитків за санітарну рубку без погоджених лімітів в межах об’єкта ПЗФ. Я не думаю, що керівництво Київського ОУЛМГ буде задоволене, коли така ж сама доля спіткає ДП “Бориспільський лісгосп”. Дуже прикро, що замість того, аби працювати разом над збереженням наших лісів – ДП Бориспільскій лісгосп оголосив війну природоохоронцям», – коментує еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Петро Тєстов, еколог ЕПЛ
Email: petro.testov@gmail.com
Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74