27 лютого 2024 року команда ЕПЛ провела вебінар на тему “Фіксація та документування шкоди, завданої військовими діями об’єктам ПЗФ” для представників обʼєктів ПЗФ.
Цей захід об’єднав представників об’єктів ПЗФ, громадянського суспільства та органів прокуратури для спільного обговорення та розбору питань, пов’язаних з фіксацією та документуванням шкоди, яка завдається довкіллю під час війни. Головною метою заходу стало надання учасникам корисної практичної інформації, створення платформи для обміну досвідом та налагодження співпраці зацікавлених осіб у вирішенні актуальних проблем в даній сфері.
В ході вебінару ми обговорили міжнародний досвід фіксації і документування шкоди довкіллю, а також помилки, яких допускалися представники інших держав. Разом із учасниками заходу ми розглянули чинне нормативно-правове регулювання порядку фіксації та документування шкоди довкіллю, завданої воєнними діями обʼєктам ПЗФ. Доповідачі вебінару та учасники мали змогу проаналізувати та обговорити актуальну ситуацію, що склалася в частині фіксації та документування шкоди, завданої під час війни обʼєктам ПЗФ.
Цей вебінар став платформою для обміну міркуваннями, проблемами та пропозиціями щодо їх вирішення між представниками обʼєктів ПЗФ, громадськості та прокуратури.
До заходу долучились представники таких обʼєктів: НПП «Меотида», НПП «Деснянсько-Старогутський», НПП «Дермансько-Острозький», НПП «Білобережжя Святослава», ПЗ «Древлянський», НПП «Гетьманський», НПП «Нижньодністровський», НПП «Кам’янська Січ», Дунайський біосферний заповідник, НПП «Бузький Гард», НПП «Азово-Сиваський», Чорноморське відділення Української екологічної академії наук, Молодіжний Дунайський Клуб, НПП «Слобожанський», Миколаївська філія Національного екологічного центру України, НПП «Джарилгацький».
Поточною ситуацією щодо стану розслідування спричинених війною злочинів в сфері довкілля та законодавчими викликами в цій сфері поділився начальник відділу організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища, повʼязаних із збройною агресією Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора.
Дякуємо усім учасникам за інтерес до тематики даного заходу та сподіваємось на подальшу активну співпрацю.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».